Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611

Polis adayı öğrenciler, Adliyeyi ziyaret ettiler

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Polis adayı öğrenciler, Adliyeyi ziyaret ettiler
06 Aralık 2017 - 15:40 | 36 kez okunmuş
Polis adayı öğrenciler, Adliyeyi ziyaret ettiler

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Müdürlüğü’nde Polis adayı olarak meslek eğitimlerini sürdüren ve 13.12.2017 tarihinde kur a çekerek Polislik görevine atanacak yaklaşık 650 öğrenciden 53 kadar öğrenci komiser Kübra Altan ve Kemal Akdeniz nezaretinde 30/11/2017 tarihinde adliyemize ziyarete geldiler.
Önce Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın’ı makamında ziyarete bulunan öğrenciler günün anısına Cumhuriyet Başsavcımıza çiçek takdim ettiler.
Polis adayı olmak için eğitimlerini tamamlayıp son bitirme sınavını ve yemin törenin bekleyen polis adaylarına bizzat Cumhuriyet Başsavcımız nezaretinde adliyemiz gezdirilmiş ve kendilerine adalet daireleri tanıtılmıştır.
Daha sonra 2. Ağır ceza Mahkemesinde Başkan Seyfullah Sarıgül idaresinde devam eden duruşmaları da izleyen Polis adaylarına adliyemiz kafeteryasında çay ikram edilmiş, burada Cumhuriyet Başsavcımız Ramazan AKIN, Adalet Komisyonu Başkanımız Seyfullah Sarıgül ve İdare Mahkemesi başkanımız Osman ERKAN öğrencilerle sohbet edip sorularını cevaplamışlardır.
Polis adayı öğrenciler ; ziyaretten oldukça memnun olduklarını, yakında atanacakları Polislik mesleğinin ana faaliyet alanlarından olan adli görevleri ile ilgili adliye ve adalet dairelerini tanımalarının kendilerine çok faydalı olduğunu ifade etmişler ve okullarına uğurlanmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hastanenin 200 Yataklı Ek Bina İhalesi Yapıldı

Hastanenin 200 Yataklı Ek Bina İhalesi YapıldıAk Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray Halkına Sağlık’ta daha kaliteli

ATB’den Üyelerine 11 Milyon TL Nefes Kredisi

ATB’den Üyelerine 11 Milyon TL Nefes KredisiAksaray Ticaret Borsası Üyelerinin finansman sorunlarının giderilmesine katkı

Ervah Mezarlığı 4 Bin Metrekare Genişletiliyor

Ervah Mezarlığı 4 Bin Metrekare GenişletiliyorAksaray Belediyesi mevcut Ervah Mezarlığının doğu kısmından, 4 bin metre karelik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN