Dolar : Alış : 3.8277 / Satış : 3.8346
Euro : Alış : 4.5086 / Satış : 4.5167

Polis adayı öğrenciler, Adliyeyi ziyaret ettiler

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Polis adayı öğrenciler, Adliyeyi ziyaret ettiler
06 Aralık 2017 - 15:40 | 29 kez okunmuş
Polis adayı öğrenciler, Adliyeyi ziyaret ettiler

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Müdürlüğü’nde Polis adayı olarak meslek eğitimlerini sürdüren ve 13.12.2017 tarihinde kur a çekerek Polislik görevine atanacak yaklaşık 650 öğrenciden 53 kadar öğrenci komiser Kübra Altan ve Kemal Akdeniz nezaretinde 30/11/2017 tarihinde adliyemize ziyarete geldiler.
Önce Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın’ı makamında ziyarete bulunan öğrenciler günün anısına Cumhuriyet Başsavcımıza çiçek takdim ettiler.
Polis adayı olmak için eğitimlerini tamamlayıp son bitirme sınavını ve yemin törenin bekleyen polis adaylarına bizzat Cumhuriyet Başsavcımız nezaretinde adliyemiz gezdirilmiş ve kendilerine adalet daireleri tanıtılmıştır.
Daha sonra 2. Ağır ceza Mahkemesinde Başkan Seyfullah Sarıgül idaresinde devam eden duruşmaları da izleyen Polis adaylarına adliyemiz kafeteryasında çay ikram edilmiş, burada Cumhuriyet Başsavcımız Ramazan AKIN, Adalet Komisyonu Başkanımız Seyfullah Sarıgül ve İdare Mahkemesi başkanımız Osman ERKAN öğrencilerle sohbet edip sorularını cevaplamışlardır.
Polis adayı öğrenciler ; ziyaretten oldukça memnun olduklarını, yakında atanacakları Polislik mesleğinin ana faaliyet alanlarından olan adli görevleri ile ilgili adliye ve adalet dairelerini tanımalarının kendilerine çok faydalı olduğunu ifade etmişler ve okullarına uğurlanmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi Konferansı gerçekleşti

Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi Konferansı gerçekleştiKaradeniz Teknik Üniversitesi İktisat Girişimcilik ve Kamu Yönetimi kulüpleri

Aksaray POMEM’de mezuniyet töreni

Aksaray POMEM’de mezuniyet töreniAksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden (POMEM) mezun

Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı

Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldıİspanya Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen Erasmus+ KA201 Stratejik Ortaklıklar

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN