Piri Mehmet Paşa Çarşısı Aksaray’ın en Gözde Merkezi Haline Dönüşecek

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » Piri Mehmet Paşa Çarşısı Aksaray’ın en Gözde Merkezi Haline Dönüşecek
23 Eylül 2017 - 9:58 | 186 kez okunmuş
Piri Mehmet Paşa Çarşısı Aksaray’ın en Gözde Merkezi Haline Dönüşecek

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Piri Mehmet Paşa Çarşısının Aksaray’ın en gözde merkezlerinden birine dönüşeceğini ifade etti.

Aksaray’da çok uzun yıllar boyunca şehirlerarası otobüs terminali olarak hizmet veren, daha sonra ilçe, kasaba ve köylere yolcu taşımacılığı yapılan Eski Terminal, Aksaray Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesiyle tamamen yenilendi.

Aksaray Belediyesi’nin 200’ye yakın esnafla yaptığı görüşmeler sonrasında kentsel dönüşüm ile hayata geçirdiği Piri Mehmet Paşa Çarşında sona gelindi.

Piri Mehmet Paşa adını taşıyacak olan Çarşıda son rötuşlar yapılıyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yoğun mesai arasında bulduğu her fırsatta inşaat sahasına giderek çalışmaları yerinde inceliyor.

Piri Mehmet Paşa Çarşısı kentsel dönüşüm alanında öncü bir proje. Çünkü daha öncesinde kentsel dönüşüm noktasında bir türlü çözülemeyen bu saha, Aksaray Belediyesinin arazi üzerinde taşınmazı bulunan hak sahipleriyle görüşmeleri sonucu neticeye kavuştu.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ı marka şehir yapmak için en önemli projelerin uygulamaya konulduğunu, bunlardan bir tanesinin de Piri Mehmet Paşa Çarşısı olduğunu kaydetti. Çarşı inşaatı hakkında bilgiler veren Başkan Yazgı, “Aksaray’ımızda çok önemli bir projeyi daha gerçekleştiriyoruz. İnşaatı bitme noktasına gelen çarşımızın yer altında otopark tamamlandı. Bu inşaat tamamen bittikten sonra hem yolların ferahlaması hem de buradaki mal sahiplerine, esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza çok güzel bir alış veriş mekânı ve çarşı oluşacak. Bu alışveriş mekânı ile beraber şehrimize yeni bir kimlik kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Piri Mehmet Paşa Çarşısı 24.000 m2’lik kapalı alan üzerine, 8 bloktan oluşan 55 adet dükkân, 92 adet ofis, 3 adet kafe meydan ve 1 adet köşk mescitten oluşuyor. Ayrıca bölgede yaşanan oto park sıkıntısına çözüm için projede içerisinde 600 araçlık yeraltı oto parkına yer verildi.

Aksaray Belediyesi’nin kentsel dönüşüm ile hayata geçirdiği Piri Mehmet Paşa Çarşı projesinin ofis ve dükkân birimleri ilk etabı ihale usulü ile satışa çıktı. Önümüzde ki günlerde ikinci etap ofis ve işyerlerinin yine ihale usulü ile satışının yapılacağı bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

TransAnatolia Rallisi Aksaray’da yapılacak

TransAnatolia Rallisi Aksaray’da yapılacakDünyanın en zorlu yarışlarından biri olan ve bu yıl 9’uncusu düzenlenecek

AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı Gerçekleştirilecek

AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı GerçekleştirilecekAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler

Mutluluğa Kurşun Sıkma

Mutluluğa Kurşun SıkmaAksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Yaz aylarında artan düğün,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN