Özel Çocuklar Fidan Diktiler

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Özel Çocuklar Fidan Diktiler
15 Nisan 2019 - 12:01 | 12 kez okunmuş
Özel Çocuklar Fidan Diktiler

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği bünyesinde ilgilenilen Aksaray doğumlu Yetim çocuklar bu haftasonu bahar şenliği ile dolu dolu bir gün yaşadılar.
Aksaray İHH Yetim Birimi, Genç İHH Birimi ve Arama Kurtarma Birimi işbirliğinde özel çocuklara sürprizlerle dolu bir gün yaşatıldı.
Etkinlik hakkında bilgi veren İHH Başkanı Önder ÖZKAN, 2019 Yetim Dayanışma Günleri adıyla dünya genelinde hamiliği yapılan Yetim emanetlere özel çeşitli etkinlikler yapıldığını belirtti.
Aksaray’da da 4 yıl önce “Yeşeren Ümitler Fidanlığı” adıyla çocuklara özel bir fidanlık oluşturduklarını söyleyen Özkan, ilk olarak fidanlıkta boş yerlere yeni fidanlar dikildiğini, böylelikle amaçlarının çocuklara hem çevre bilinci hem de fidan dikme alışkanlığı edindirmek olduğunu ifade etti.
Fidan dikimini müteakip Kılıçaslan Parkında piknik ve oyunlarla eğlenceli vakit geçiren özel çocukların oldukça mutlu oldukları gözlendi.
Aksaray İHH Başkanı Önder ÖZKAN, Aksaray’lılar olarak herkese emanet olan Yetim çocukların, her hangi bir kötülüğe maruz kalmadan hayata kazandırılmalarının büyük bir emek gerektirdiğini söyledi. Özkan, toplumun iyiliklerle dolu olmasının, ancak herkesin elini taşın altına koymasıyla mümkün olabileceğini, bu yüzden Aksaray’lı hayırseverlerin İnfak ederken bu özel emanetleri de hatırlamalarını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde2019 yılı Temmuz ayı il İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali

Motorlarla Ses Terörü

Motorlarla Ses TerörüSes Kirliliği yaratan motorlulular, bu yarattıkları ses kirliliği ile özellikle

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu Yapıldı

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu YapıldıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilk daha yaşandı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN