Müteahhitler Gelen Zamlara Tepkili

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Müteahhitler Gelen Zamlara Tepkili
01 Ocak 2019 - 17:47 | 43 kez okunmuş
Müteahhitler Gelen Zamlara Tepkili

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Fatih Güneş yaptığı açıklamada; Döviz kurlarının düşmesine rağmen inşaat malzemelerine gelen zamma anlam veremediklerini ifade etti. Aksaray Müteahhitler Birliği olarak 2019 yılından güzel şeyler beklediğini ifade eden Güneş, bu gereksiz zamlara karşı devletimizin üzerine düşen görevi yerine getireceğinden şüphemiz yok dedi.
Göreve başlar başlamaz zam haberi ile uyandıklarını belirten Güneş, yılbaşı itibarı ile çimentoya yüzde kırk zam yapıldığını bunun kurlarla alakalı bir durum olmadığını tamamen fırsatçılık olduğunu söyledi. Çimento maliyetinin inşaat maliyetine yüzde yüzde 8 olduğunu vurgulayan Güneş, inşaat sektörü temsilcilerinin tüm maliyet baskılarına rağmen 2018 yılında satış fiyat artışına gitmediğini hatırlattı. İnşaat sektörüne vurulan her sektenin inşaat sektörünün fayda sağladığı 350 sektöre balta vurmak olduğunu dile getiren Güneş, Bu konuda Aksaray Müteahhitler Birliği ve Birliğimizin bağlı bulunduğu İMKO’nun gereken yerlere bildirilerde bulunduğunu ve çalışmalara başladığını söyledi. Müteahhitlerimiz rahat olsun birlik ve Konfederasyon olarak bu sözde zammın üstüne gideceğiz ve fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı18.03.2019 günü saat:22.00 sıralarında Taşpazar Mahallesi 852 Sokak Erdem Sitesinde

Karnından devasa kitle çıkartıldı

Karnından devasa kitle çıkartıldı6 yaşında ki bir çocuğun karnından 20 cm büyüklüğünde, 2 kg ağırlığında

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyor

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyorAksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV ilimizde faaliyete gösteren

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN