Milletvekili Ayhan Erel, Ören Yerlerine El Attı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Milletvekili Ayhan Erel, Ören Yerlerine El Attı
26 Şubat 2019 - 15:02 | 63 kez okunmuş
Milletvekili Ayhan Erel, Ören Yerlerine El Attı

EREL Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ’a sordu;
“Ören yerlerinden elde edilen gelirleri Güzelyurt, Selime ve Ihlara Belediyelerine verecek misiniz?”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL Aksaray’ın sesi olmaya devam ediyor.
EREL; Kültür ve Turizm Bakanı Nuri ERSOY ’a verdiği yazılı soru önergesiyle ören yerlerinde yaşanan adaletsizliğe çözüm aradı.
Erel Yaptığı yazılı açıklamada ise;
“Ben Aksaray’ımızda yapmış olduğum ziyaretlerde sadece resim çekinerek sosyal medyada paylaşan, arkamı döndüğümde ise anlatılanları unutan bir milletvekili olmadım olmayacağımda.
Derdiniz derdimizdir diyerek hemşerilerimi dinliyor ve notlarımı alıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisinde genel kurulda kürsüden, komisyon toplantılarında Aksaray’ımızda yaşanan problemleri dile getirerek çözüm arıyorum.
Son olarak Güzelyurt, Ihlara ve Selime’ye yapmış olduğum ziyaretlerde Kültür ve Turizm bakanlığının buralara yatırım yapmadığı, belediyelere hiçbir katma değer kazandırmadığını gördüm. İlgili bakanlık bu bölgeye yatırım yapmadığı gibi ören yerlerinden elde edilen gelirlerin tamamına el koyduğunu, belediyelere hiçbir pay vermediğini gördüm. Bu durumdan belediyeler ve ilçe halkımız haklı olarak rahatsız.
Belediyelerin hak ettiği geliri alabilmeleri için Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY ’a yazılı soru önergesi verdim. Umuyorum ki ilgili bakanlık tarafından yaşanılan sorun kısa sürede çözülecektir.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik
Yaşar Petrol

23 Temmuz 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN