Melek Yatırımcı Lansman Toplantısı ATSO’da Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Melek Yatırımcı Lansman Toplantısı ATSO’da Yapıldı
29 Kasım 2018 - 14:09 | 17 kez okunmuş
Melek Yatırımcı Lansman Toplantısı ATSO’da Yapıldı

KOP’TA GİRİŞİM Programı ile, hayata geçmeyi bekleyen teknolojik, sosyal projesi olan veya halihazırda ürün geliştirmiş ve yatırımcı arayan, yaratıcı iş fikirleri/ürünleri ile başvuran girişimcilere yönelik olarak hazırlanan Melek Yatırımcı Programının Lansman toplantısı Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı.

Birçok yatırımcının katılım gösterdiği toplantıda yatırımcılara programın amacı ve kapsamı hakkında bilgi verildi.

Toplantı hakkında açıklama yapan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’da, toplantı sonrasında yaptığı açıklama da; “ KOP Bölgesinde Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamak, Yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesine fırsat tanımak, Girişimcilik ekosistemini güçlendirmek, Girişimcileri yatırımcılarla buluşturmak ve Girişimcilerin ulusal/uluslararası pazarlarda yer almalarının teşvik etmek amacı ile hazırlanan Melek Yatırımcı programının lansman toplantısını Odamız toplantı salonunda gerçekleştirdik.

KOP’TA GİRİŞİM Programı, hayata geçmeyi bekleyen teknolojik, sosyal projesi olan veya halihazırda ürün geliştirmiş ve yatırımcı arayan, yaratıcı iş fikirleri/ürünleri ile başvuran girişimcilerin, atanan İş Rehberi katkısıyla geliştirme, iş planı hazırlama, ticarileştirme, yatırımcı ile buluşma imkanına kavuşacağı ve sonucunda yatırımcılara sunum yapma şansı elde edeceği bir programdır.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan amaçlar, proje kapsamında seçilecek girişimcilere genel eğitim (girişimcilik ön eğitimi), kişisel gelişim eğitimleri, girişimcilik eğitimi, teknik eğitimler, iş planı ve başvurusu eğitimlerini vermek aynı zamanda potansiyel yatırımcılara melek yatırımcılık, stratejik yatırımcılık ve finansal yatırımcılık konularında eğitimler vermek. Girişimci yatırım fonları ve melek yatırım fonlarından destek alabilmek için gerekli donanıma ve altyapıya sahip firmalar oluşturmak. Bölgesel Melek Yatırım ağı altyapısının oluşturmak ve iş rehberliği programının uygulamak Kop Melek Yatırım Ağı oluşturmaktır. Bu anlamda iş dünyamızın ve yatırımcılarımızın yararına olan Lansman toplantısının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN