SON DAKİKA

Lübnan’lı Yatırımcının Kararı Aksaray Oldu

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Lübnan’lı Yatırımcının Kararı Aksaray Oldu
29 Ağustos 2020 - 9:07 | 13 kez okunmuş
Lübnan’lı Yatırımcının Kararı Aksaray Oldu

Geçtiğimiz günler içerisinde Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş ile görüşmeler gerçekleştiren Lübnanlı MDM Plastik Firması, Aksaraya yatırım yapma kararı aldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, yaptığı açıklamada; Lübnan’da plastik medikal üretimi yapan firma Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında Lübnan’daki tesisini Aksaray’a taşıma kararı almıştır. Avrupa ve İskandinav ülkelerine ihracatının %60’nı gerçekleştiren MDM Plastics firması, Aksaray OSB’den 10.000 metrekare arazi üzerine yaklaşık 5 Milyon $’lık yatırım yapıp, kademeli olarak 100 kişiye istihdam sağlayacaktır. Her geçen gün artan yerli yatırımcı taleplerine yabancı yatırımcılarda eklenmektedir. Inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Aksaray yabancı yatırıcımlarında ilk noktaları olacaktır. Bizler bu noktada üzerimize düşen her türlü görevi fazlası ile yapacak ve Aksarayımızı dış dünya ile buluşturacağız. Odamız içerisinde faaliyete geçirmiş olduğumuz ihracat destek ofisimizinde katkıları ile bu alanda çok daha aktif olacağız. Bizlere yaptığımız çalışmalarda ve yatırımların kazandırılmasında yardımcı olan Ahiler Kalkınma Ajansımızada teşekkür ediyorum”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Kablo Hırsızları Yakalandı

Kablo Hırsızları YakalandıAksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde nitelikli asayiş suçları

Vali Hamza Aydoğdu’dan sağlık çalışanlarına moral ziyareti

Vali Hamza Aydoğdu’dan sağlık çalışanlarına moral ziyaretiVali Aydoğdu:“Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarımız inanılmaz bir

Uyuşturucu Operasyonu

Uyuşturucu OperasyonuAksaray İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN