SON DAKİKA

Kudüs Müslümanların Siyasi Başkentidir

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Kudüs Müslümanların Siyasi Başkentidir
30 Ocak 2020 - 10:12 | 20 kez okunmuş
Kudüs Müslümanların Siyasi Başkentidir

HÜDA PAR Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan, ABD Başkanı Trump’ın açıkladığı “Yüzyılın Anlaşması”na yönelik bir açıklama yaptı. İşgalci ABD’nin sözde ‘barış planı’ ile ilgili açıklama yapan Kalkan, karanlık saraylarda yapılan sözde hesapların asla tutmayacağını vurgulayarak kurtuluşun direnişte olduğuna dikkat çekti.

Kudüs’ün Müslümanların siyasi başkenti olduğunu söyleyen Kalkan, “Filistin Filistinlilerin yurdudur. Bu gerçeği hiçbir güç değiştiremez. Karanlık saraylarda yapılan hesaplar asla tutmayacaktır. Kurtuluş; izzetli duruş ve direniştedir.” dedi.

İl Başkanı Kalkan, Netenyahu ve Trump yönetimlerinin yaşadığı siyasi kriz sebebiyle açıkladıkları bu projenin, Filistin sorununa çözüm vaat ettiğini ancak ekonomik, siyasi ve askeri olarak tamamen işgal rejimine avantaj sağlayacağını söyledi.

Projenin Filistin halkının toprakları üzerindeki meşru haklarını rüşvetle ellerinden almayı amaçladığını söyleyen Kalkan, “Anlaşmayı kabul eden bazı bölge ülkelerinin işgal rejimine ciddi paralar ödemesini öngören plan; direnişi tamamen silahsızlandırmayı, sonrasında ise etnik ve dini tasfiyeyi tamamlamayı amaçlamaktadır. Kudüs’ün başkent ilan edilişi ve ABD’nin, Golan Tepeleri’nde işgal rejiminin egemenliğini tanıması, önümüzdeki süreçte izlenecek politikaya dair bazı ipuçları vermektedir.” dedi.

Kalkan açıklamasını “Anlaşma, Filistin halkı lehine gibi gösterilse de direniş gruplarının da ifade ettiği gibi Filistin halkının tamamen aleyhine olan bir anlaşmadır. Anlaşmanın kabulü, işgalin meşrulaşmasına sebebiyet verecektir. Bölge ülkeleri ve Müslüman kamuoyunun Filistin meselesine duyarlılığını yitirmemesi, Filistin halkının gasp edilmiş bütün topraklarının geri alınacağı bir çözüm planına öncülük etmesi zaruridir.” sözleriyle tamamladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ihlara Beldesinde uyuşturucu bulunduran kişi yakalandı

Ihlara Beldesinde uyuşturucu bulunduran kişi yakalandıAksaray Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada; Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü

Kuzeyboru Kadın Voleybol Takımından ziyaret

Kuzeyboru Kadın Voleybol Takımından ziyaretValimiz Ali Mantı Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadele eden Kuzeyboru

CHP Yeni il Başkanı Basınla bir araya geldi

CHP Yeni il Başkanı Basınla bir araya geldiAksaray CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri Aksaray’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN