Köylerin İçme Suyu, Ek Şebeke Hatları ve Terfi Binaları Tamamlandı

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » Köylerin İçme Suyu, Ek Şebeke Hatları ve Terfi Binaları Tamamlandı
29 Ocak 2019 - 14:00 | 27 kez okunmuş
Köylerin İçme Suyu, Ek Şebeke Hatları ve Terfi Binaları Tamamlandı

Aksaray İL Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince Eskil ilçesi Güneşli köyü ve merkeze bağlı İncesu köyü Hüyük Yaylasına ayaklı depo yapım işi, Yuva köyü ile Kutlu köyü iskan evleri içme suyu ek şebeke, terfi binası, enerji nakil hattı ve Sivrihisar ek kanalizasyon ile fosseptik çukur işleri tamamlandı.

Aksaray Valisi ALİ MANTI konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

Özel İdare Genel Sekreterliğimiz tarafından Eskil ilçemizin Güneşli köyüne 100m3 hacimli H:30M ayaklı içme suyu deposu ve terfi binası yapım işi tamamlandı. Yeni ayaklı depo ile terfi binası yapımından sonra şebeke bağlantıları yapıldı ve vatandaşlarımızın kullanıma sunuldu ayrıca eski olan ayaklı depo yıkımı gerçekleşti. Bununla birlikte merkeze bağlı İncesu köyü Hüyük yaylamıza içme suyu terfili isale hattı, şebeke hattı ve 100m3 hacimli H:30M ayaklı içme suyu deposu ile şebeke bağlantı yapım işleri tamamlanarak köy halkımızın hizmetine sunulmuştur.

VALİ ALİ MANTI; Yuva köyü iskan evleri içme suyu ek şebeke, terfi binası ve enerji nakil hattı yapılması ile 1800 metre ek içme suyu şebekesi, 1 adet terfi binası, Kutlu köyü iskân evleri içme suyu ek şebekesi yapılması işi ile 1800 metre içme suyu ek şebekesi yapılması planlanan iş tamamlanmıştır. Güzelyurt ilçesi Sivrihisar köyünün ek kanalizasyon şebeke hattı ve 250 kişilik fosseptik çukuru yapılması işi bitirilmiş köy halkının hizmetine sunulmuştur, dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 Yıl

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 YılKurulduğu günden buyana 5 genel, 4 de yerel seçim kazanan AK Parti, 3 referandum

Berat Kandilinde Süt Dağıtıldı

Berat Kandilinde Süt DağıtıldıTarım ve Orman Bakanlığının Türkiye genelinde Ramazan ayının müjdecisi olan

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 68 Aksaray Belediyespor oyuncuları ile

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN