Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü, Saklav’ı makamında ziyaret etti

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü, Saklav’ı makamında ziyaret etti
05 Aralık 2018 - 10:10 | 9 kez okunmuş
Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü, Saklav’ı makamında ziyaret etti

Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü Yususf Ulupınar ve beraberinde Konya Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet İmrenk, Aksaray Meteroloji İl Müdürü Mehmet Savaş İlktürk, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Saklav’ı makamında ziyaret ettiler.

Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin, kurum ve kuruluşların zirai meteoroloji çalışmalarından haberdar edilmesi, bu çalışmalardan yararlandırılması ve böylelikle gelirlerin artırılması meteorolojik hadiselerden oluşan don, dolu, sel, su baskını, kuraklık afetler ve kayıplarının en aza indirilmesi gibi konularda fikir alış verişinde bulundular.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Saklav, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek meteorolojik olayların önemine değindi, meteorolojinin hayatımızın önemli bir parçası olduğunu ifade etti ayrıca Üreticilerin hangi meteorolojik olaylarla karşılaşacağını önceden bilmesi, bu kişileri bazı teknik ve kültürel önlemler almaya zorlar. Alınan bu önlemler ile uğrayacakları zarar miktarı azaltılmış olur ” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

32. Tır İdlib’e

32. Tır İdlib’eAksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2018 yılının 32. Tırını dualarla İdlib’e

Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası Törenle Verildi

Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası Törenle Verildi84 Adet Büyükbaş Hayvan İşletmesine ‘’Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası’’

CHP’nin adayı Koçak veya Ertürk’mü

CHP’nin adayı Koçak veya Ertürk’müYaklaşan yerel seçimlerde partilerin adayları netleşmeye başladı. Aksaray’da

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN