Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü, Saklav’ı makamında ziyaret etti

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü, Saklav’ı makamında ziyaret etti
05 Aralık 2018 - 10:10 | 21 kez okunmuş
Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü, Saklav’ı makamında ziyaret etti

Konya Meteroloji 8. Bölge Müdürü Yususf Ulupınar ve beraberinde Konya Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet İmrenk, Aksaray Meteroloji İl Müdürü Mehmet Savaş İlktürk, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Saklav’ı makamında ziyaret ettiler.

Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin, kurum ve kuruluşların zirai meteoroloji çalışmalarından haberdar edilmesi, bu çalışmalardan yararlandırılması ve böylelikle gelirlerin artırılması meteorolojik hadiselerden oluşan don, dolu, sel, su baskını, kuraklık afetler ve kayıplarının en aza indirilmesi gibi konularda fikir alış verişinde bulundular.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Saklav, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek meteorolojik olayların önemine değindi, meteorolojinin hayatımızın önemli bir parçası olduğunu ifade etti ayrıca Üreticilerin hangi meteorolojik olaylarla karşılaşacağını önceden bilmesi, bu kişileri bazı teknik ve kültürel önlemler almaya zorlar. Alınan bu önlemler ile uğrayacakları zarar miktarı azaltılmış olur ” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN