Dolar : Alış : 3.7967 / Satış : 3.8036
Euro : Alış : 4.6385 / Satış : 4.6469

Koçaş “Mesleki Yeterlilik Belgesi” Hakkında Bilgi Verdi

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Koçaş “Mesleki Yeterlilik Belgesi” Hakkında Bilgi Verdi
11 Ocak 2018 - 10:05 | 31 kez okunmuş
Koçaş “Mesleki Yeterlilik Belgesi” Hakkında Bilgi Verdi

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav ve Belgelendirme ücretlerinin geri ödenmesi konulu teşvik kapsamının genişletildiğini belirtti.

05 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan Kanunun 56 Maddesi ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Ücretlerinin tamamının 2019 yılı sonuna kadar karşılanmasının mümkün hale geldiğini belirten Koçaş, açıklamasının devamında; “Bilindiği üzere iş kazalarının önlenmesi amacıyla tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirilmiştir.

Mesleğin öngördüğü mesleki eğitimi almış ve ardından yapılan sınavlarda başarılı olmuş kişilere verilen belge olan Mesleki Yeterlilik Belgesinde ilimizde inşaat, metal, makine ve otomotiv ile elektrik elektronik, sektörlerinde çalışanlara yönelik olarak Aksaray Ticaret ve Sanayi Odamız başvuru almaktadır.

5 Sektör 31 Meslek dalında belgelendirme hizmeti sunan aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz tarafından kurulan TOBB MEYBEM’e, 2019 yılına kadar yapılacak olan ve belge zorunluluğu kapsamında bulunan mesleki yeterlilik sınav masraflarının tamamı karşılanacaktır. Bu anlamda ilimizde bu 5 sektörde yani tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışan vatandaşlarımızı Aksaray Ticaret ve Sanayi Odamıza bekliyoruz” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdı

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdıAk Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ak Parti 6. Olağan İl Kongresinin ardından

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye EttiVali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam Ediyor

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam EdiyorTürkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray olimpik yüzme havuzunda başladı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN