Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189

İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı
11 Mart 2018 - 12:19 | 41 kez okunmuş
İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı; Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı; mesajında, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşı’nın, 12 Mart 1921’de TBMM’de kabul edildiği açıkladı.

Başkan Yazgı, açıklamasını devamında “Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşını içinde taşıdığı iman ve vatan sevgisi ile kaleme almış ve Anadolu’yu vatan kılan ruhu marşımıza yansıtmıştır. Millet olarak bizde bağımsızlığımızın sembolü olan marşımızı benliğimize işlemiş bulunmaktayız.

İstiklal Marşımız, Türkiye’nin her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi dünyaya ilan edilmiş bir nişane metnidir. Merhum milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi, ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyorum.

Bu duydu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor. Ayrıca Afrin operasyonunda canını feda eden tüm Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, Gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaret

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaretGazeteciler Birliği Genel Başkanı Yaşar Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyorYeşim Pekmez: “Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor” Vali Aykut Pekmez’in

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…S.S Niğde Aksaray Tarım Kooperatifleri Birliği kontrolü altında, Yeşilova Tarımsal

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN