Dolar : Alış : 4.4652 / Satış : 4.4732
Euro : Alış : 5.2674 / Satış : 5.2769

İletişim, Sağlık ve İkdisat eğitimleri verildi

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » İletişim, Sağlık ve İkdisat eğitimleri verildi
19 Nisan 2018 - 10:26 | 35 kez okunmuş
İletişim, Sağlık ve İkdisat eğitimleri verildi

Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 2018 Yılının ilk 3 ayında Aile Eğitim Programı Kapsamında “İletişim, Sağlık ve İkdisat” alanalarında 22 adet eğitim verilmiş ve toplam 1906 kişinin katılımı sağlanmıştır.
Toplumda sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerinin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünün geliştirdiği Aile Eğitim Programı kapsamında, Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 2018 yılının ilk 3 ayında 1906 kişinin katılımı ile 22 adet eğitim yapılmıştır.
Aile Eğitim Programı kapsamındaki eğitimler; Eş Seçimi, Evlilikte İletişim, Çocuk Yetiştirme, Ergen Psikolojisi, Madde Kullanım Riski ve Bağımlılıktan Korunma konularını içermektedir. Eğitimlerimiz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Eğitim/ Danışmanlık Biriminde görev yapan Aile Eğitim Program Formatörü/ Çocuk Gelişimci Emine BÖCÜOĞLU ve Aile Eğitim program Eğiticisi /Öğretmen Selcan GÜR ARIK tarafından verilmiştir.
Ocak-Şubat-Mart aylarında, ilk, orta ve lise çağında çocuğu olan ailelere, Üniversite öğrencilerine, kamu personeline, İlimiz Şehit Önder GÜZEL Polis Eğitim Merkezinde kurs gören polis adaylarına seminerler aracılığı ile rehberlik ve yönlendirme yapılmıştır.
Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil AKTÜRK, Aksaray halkının eğitimler konusunda ihtiyaç analizinin çıkartıldığını ve yıl içerisinde farklı konularda eğitimlere devam edileceğini belirtmiştir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

CHP Aksaray Milletvekili Adayları belli oldu

CHP Aksaray Milletvekili Adayları belli olduCHP, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimleri açıkladı.

Vali Pekmez Eren ailesinin iftar konuğu oldu

Vali Pekmez Eren ailesinin iftar konuğu olduVali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte iftar saatinde Mehmet

Vali Aykut Pekmez Akhisar Köyünü ziyaret etti

Vali Aykut Pekmez Akhisar Köyünü ziyaret ettiVali Aykut Pekmez Teravih namazını Ahkisar Köyü’nde kıldıktan sonra vatandaşlarla

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN