İlçelerden Afrin’e Aktif Destek

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » İlçelerden Afrin’e Aktif Destek
16 Nisan 2018 - 12:06 | 62 kez okunmuş
İlçelerden Afrin’e Aktif Destek

İHH Eskil ve Ortaköy Temsilcilikleri Afrin’e iki tır yardım gönderdi. Vatandaşların yardım konusunda gösterdikleri duyarlılığın gittikçe artması, il genelinde infak hususunda insanlar arasında farkındalık oluşturduğu gözlendi. Gerek Afrin gerekse Doğu Guta’dan İdlib’e sığınan binlerce mağdur insanın insani yardımlarla desteklenmesinin müslümanlığın gereği olduğunu söyleyen ilçe sakinleri, iyilik adına ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, Aksaray ilçelerinden de yardımların gönderilmesinin mutluluk vesilesi olduğunu söyledi. 2018’in başından beri 19 tır insani yardımın Suriye’ye gönderildiğini vurgulayan Özkan, karagünde dostluğun, kardeşliğin gereğinin Aksaray’lılar olarak vicdanî bir huzurla yerine getirildiğini sözlerine ekledi.
Afrin’de günde 10.000 kişiye sıcak yemek hizmeti veren İHH Gezici Aşevinin bulunduğunu ve gönderilen gıdaların en güzel şekilde yerine ulaştırıldığını ifade eden İHH Başkanı Özkan, yardımların tüm hızıyla devam ettiğini ve hafta içinde birkaç tır daha göndermeyi planladıklarını belirtti. Özkan, son olarak, yardım etmek isteyen vatandaşların dernek hesabı olan “Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Kuveyttürk Aksaray Merkez Şubesi TR680020500009105070200001” nolu ibana “SURİYE” açıklaması ile bağış yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldiGenel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi.

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye BaşlandıAksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İlk İmplantlar Cerrahi Olarak

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü OlduArda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu. 2008 yılından itibaren Enerya’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN