Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760

İlçelerden Afrin’e Aktif Destek

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » İlçelerden Afrin’e Aktif Destek
16 Nisan 2018 - 12:06 | 45 kez okunmuş
İlçelerden Afrin’e Aktif Destek

İHH Eskil ve Ortaköy Temsilcilikleri Afrin’e iki tır yardım gönderdi. Vatandaşların yardım konusunda gösterdikleri duyarlılığın gittikçe artması, il genelinde infak hususunda insanlar arasında farkındalık oluşturduğu gözlendi. Gerek Afrin gerekse Doğu Guta’dan İdlib’e sığınan binlerce mağdur insanın insani yardımlarla desteklenmesinin müslümanlığın gereği olduğunu söyleyen ilçe sakinleri, iyilik adına ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, Aksaray ilçelerinden de yardımların gönderilmesinin mutluluk vesilesi olduğunu söyledi. 2018’in başından beri 19 tır insani yardımın Suriye’ye gönderildiğini vurgulayan Özkan, karagünde dostluğun, kardeşliğin gereğinin Aksaray’lılar olarak vicdanî bir huzurla yerine getirildiğini sözlerine ekledi.
Afrin’de günde 10.000 kişiye sıcak yemek hizmeti veren İHH Gezici Aşevinin bulunduğunu ve gönderilen gıdaların en güzel şekilde yerine ulaştırıldığını ifade eden İHH Başkanı Özkan, yardımların tüm hızıyla devam ettiğini ve hafta içinde birkaç tır daha göndermeyi planladıklarını belirtti. Özkan, son olarak, yardım etmek isteyen vatandaşların dernek hesabı olan “Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Kuveyttürk Aksaray Merkez Şubesi TR680020500009105070200001” nolu ibana “SURİYE” açıklaması ile bağış yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

İstanbul Milletvekilimiz sn. Eren Erdem’e yönelik iftiraları çürüten mahkeme kararı ve açıklamamız

İstanbul Milletvekilimiz sn. Eren Erdem’e yönelik iftiraları çürüten mahkeme kararı ve açıklamamızAksaray Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ramazan Koçak; 2019 seçimlerini,

23 Nisan Bayramını Kutladığımız bugünde Seçim Startını Veriyoruz

23 Nisan Bayramını Kutladığımız bugünde Seçim Startını VeriyoruzCHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak; Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun

Halk Oyunları Yarışması Aksaray’da Yapıldı

Halk Oyunları Yarışması Aksaray’da YapıldıAksaray’da, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından kulüpler arası

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN