İl Özel İdaresinden Emülsiyon Asfalt

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » İl Özel İdaresinden Emülsiyon Asfalt
24 Nisan 2017 - 13:56 | 127 kez okunmuş
İl Özel İdaresinden Emülsiyon Asfalt

Aksaray İl Özel İdaresi daha önce Aksaray’da hiç kullanılmayan yeni bir yol yapım sistemi üzerinde deneme yaptı,

Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ,Genel sekreter yardımcısı Yılmaz Altınsoy ve Yol ve Ulaşım Hizmetleri müdürlüğü personelinin de hazır bulunduğu örnek yol yapım işinde Ekeciktol’da sistemin nasıl işlediği,maliyeti,yapım süresini örnek bir yol yaparak yerinde gözlemlediler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ramazan Altundağ; Emülsiyon Asfalt’ın Aksaray’da daha önce hiç kullanılmadığını belirterek,Şu anda kullandığımız sahti kaplama havanın 25 derece olması,zemin serme işleminin bir gün,atımı ise diğer gün yapılması neticesinde toplam 2 gün sürmektedir.Bu yeni sistemde havanın 5 derece olması yeterli olacak, aynı gün yolu ulaşıma açacaklarını belirterek ayrıca maliyet açısından daha uygun olacağını söyledi.

Ramazan Altundağ ; ‘’Türkiye’de yaklaşık 60 bin km olan karayolu ağının yaklaşık 47 bin km sini sahti kaplamalı yollar oluşturmaktadır.Bir yüzeysel kaplama türü olan sahti kaplama,daha önceleri yolu sadece toz ve sudan korumak amacıyla yapılırken,günümüzde motorlu taşıtların artmasıyla yol sathında konfor,yüksek hız,güvenlik ve ekonomi ön plana çıkmıştır. Sahti, kaplamalarda aslaft emülsiyonlarının kullanılması ekonomi,kalite ve çevresel değerler açısından büyük avantajlar sağlamaktadır.Bu sayede yıl içersinde 4 ay olan asfalt sezonumuzu 9 aya çıkartarak daha uzun süre hizmet verebileceğiz. Biz de Aksaray İl Özel idaresi olarak teknolojiyi yakından takip ederek imkanlarımızı ve bütçemizi buna göre ayarlayıp hizmet kalitemizi artırıyoruz.’’dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

TransAnatolia Rallisi Aksaray’da yapılacak

TransAnatolia Rallisi Aksaray’da yapılacakDünyanın en zorlu yarışlarından biri olan ve bu yıl 9’uncusu düzenlenecek

AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı Gerçekleştirilecek

AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı GerçekleştirilecekAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler

Mutluluğa Kurşun Sıkma

Mutluluğa Kurşun SıkmaAksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Yaz aylarında artan düğün,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN