SON DAKİKA

İl Başkanı Altınsoy, “Hep Birlikte Atlatacağız”

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » İl Başkanı Altınsoy, “Hep Birlikte Atlatacağız”
23 Mart 2020 - 11:09 | 16 kez okunmuş
İl Başkanı Altınsoy, “Hep Birlikte Atlatacağız”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını bildiren AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, devletimizin tüm kurumlarıyla görevinin başında ve milletimizin hizmetinde olduğunu kaydederek, evlerden çıkılmaması gerektiğini yineledi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, koronavirüs salgını nedeniyle ev telefonlarından sesli mesaj ile “evde kal” uyarısında bulunduğunu aktaran İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, milletimizin sağlı için sesli telefon mesajında koronavirüs salgını nedeniyle, mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması ve evde kalınması uyarısında bulundu. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, salgına karışı alınan kararlara ve tavsiyelere uymaları. Korona virüsle mücadele kapsamında devletimizin aldığı önlemlere, vatandaşlarımızı hassasiyet göstermeye davet ediyorum. Salgınla mücadelede bireysel tedbirlerin çok önemli olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Türkiye’nin tüm zorlu ve sıkıntılı süreçlerinde Cumhurbaşkanımız Erdoğan başta olmak üzere bakanlar ve bürokratların biran olsun dahi görevinin başından ayrılmadığına dikkat çeken Başkan Altınsoy, “Bu zorlu süreci de hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalalım” çağrısında bulunarak, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın mesajını bildirdi; “Corona virüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor. Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, en fazla yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum. Sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız. Bu süreçte, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarımızın açıklamalarını dikkatle takip etmelisiniz. Kamu hizmetlerinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimde ve daha birçok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkanlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim. Corona virüs ile vermiş olduğumuz bu mücadelede yanımızda duran ve sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm vatandaşlarıma şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zor günleri de inşallah hep birlikte atlatacağız. Kalın sağlıcakla.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

Güçlü Tarım, Güçlü Türkiye İlkesiyle Daha Çok Üreteceğiz

Güçlü Tarım, Güçlü Türkiye İlkesiyle Daha Çok ÜreteceğizAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, geçmişte olduğu gibi gelecekte

TAPDK 2020 Yılı Satış Belgesi  Süre Uzatım İşlemlerine İlişkin Duyuru

TAPDK 2020 Yılı Satış Belgesi Süre Uzatım İşlemlerine İlişkin DuyuruAksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Dede Özkaraca, üyelerin satış

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN