İHH’dan Namaz Bilinci Çalışmaları

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » İHH’dan Namaz Bilinci Çalışmaları
19 Şubat 2018 - 14:31 | 53 kez okunmuş
İHH’dan Namaz Bilinci Çalışmaları

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları ve Eğitim Birimleri işbirliğinde başlatılan namaz bilincini aşılama gayretleri meyve vermeye başladı.
Proje kapsamında 8-12 Yaş aralığındaki çocukların namazı sevmeleri ve namaz alışkanlığının ergenlik çağına girmeden oluşması amaçlanıyor.

PROJE NASIL UYGULANIYOR

Sadece İHH gönüllüleri değil aynı zamanda namaz konusunda hassas annelerin bir araya gelerek “Namazı Seven Çocuklar” adlı bir whatsap grubunun kurulduğu belirtildi. Çocuklar kıldıkları namazları akşam olduğunda annelerinin telefonundan gruba “Bu güne ait namazlarımı kıldım🌹🇹🇷✅🌙🙃😊” yazarak ve istedikleri sembolleri de yanına ilave ederek o günün raporunu sunmuş oldukları ifade edildi. Çocuklar ve anneleri, 40 günde bir Ulu Cami’de kılınan namaz sonrası yavrularımızın sundugu namaz programını izleyip birlikte yemek yiyerek hoş bir sada ile günü tamamlamış oluyorlar. Çocukların adeta yarışırcasına sahiplendikleri projede, katılım sayısının artarak devam ettiği söylendi.
Konu ile ilgili bilgi veren Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, namazsız bir İslam anlayışının yanlış olduğunu, İslam’ı bütün olarak yaşamanın en doğru yol olacağını söyledi. Yetişkinler olarak namaz ibadetinde hassas ve örnek olunduğunda küçüklerin ibadete daha hızlı alıştıklarını gördüklerini belirten Özkan, Namaz Seven Çocuklar buluşmasının ikincisini gerçekleştirdiklerini, bu vesile ile Yazar Abdullah YILDIZ’ı davet ettiklerini söyledi. Dernek Başkanı Özkan, dernek olarak, kadınları toplumun en önemli dinamiklerinden biri olarak kabul ettiklerinden yola çıkarak bu proje vesilesiyle emeği geçen yetkili hanımefendilere ve tüm hanım gönüllülere teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

24 Haziran 2018 Aksaray Seçim Sonuçları

24 Haziran 2018 Aksaray Seçim Sonuçları24 Haziran 2018 Aksaray Seçim Sonuçları: AKSARAY ili için Cumhurbaşkanı seçim

TÜMSİAD Cumhur ittifakı dedi

TÜMSİAD Cumhur ittifakı dediTÜMSİAD Aksaray Şube Başkanı İlker Başgan yaptığı açıklamada; TÜMSİAD

İnceöz, Hastaneyi ziyaret etti

İnceöz, Hastaneyi ziyaret ettiAK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Eğitim

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN