SON DAKİKA

İHH’dan Hasandağı Zirve Tırmanışı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » İHH’dan Hasandağı Zirve Tırmanışı
03 Şubat 2020 - 12:33 | 28 kez okunmuş
İHH’dan Hasandağı Zirve Tırmanışı

Konya İHH Arama Kurtarma(Search And Rescue) Ekibinden üç gönüllü Filistin’de yaşanan ve oldu bittiye getirilmeye çalışılan dayatmaları protesto etmek ve konuyu gündemde tutmak amacıyla Hasandağı’na zirve tırmanışı gerçekleştirdiler.
Pazar sabah başlayan tırmanışın saat 23.30da sona erdiği bildirildi. Konya İHH SAR Başkanı Fatih Mızrak bu tür etkinlikleri sıkça düzenlediklerini, böylelikle hem mazlumların sesini duyurmaya çalıştıklarını hem de muhtemel doğal afetlerle mücadele edecek bir kondisyonda kalmayı amaçladıklarını ifade etti.
Aksaray İHH Arama Kurtarma Birim Başkanı Vedat Dirican’ın da eşlik ettiği ekip, kısa bir mola sonrası Konya’ya hareket etti.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, her ilde arama kurtarma ekibinin büyük zahmetler ve fedakarlıklarla oluşturulduğunu, ilimiz, ülkemiz veya yurtdışında oluşabilecek afetlere profesyonel müdahele edebilecek gönüllülerin sayısını artırmak istediklerini belirtti. Ekibi tebrik eden Korkmaz, gönüllü insanları İHH’ya davet etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ihlara Beldesinde uyuşturucu bulunduran kişi yakalandı

Ihlara Beldesinde uyuşturucu bulunduran kişi yakalandıAksaray Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada; Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü

Kuzeyboru Kadın Voleybol Takımından ziyaret

Kuzeyboru Kadın Voleybol Takımından ziyaretValimiz Ali Mantı Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadele eden Kuzeyboru

CHP Yeni il Başkanı Basınla bir araya geldi

CHP Yeni il Başkanı Basınla bir araya geldiAksaray CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri Aksaray’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN