SON DAKİKA

İHH’dan Hasandağı Zirve Tırmanışı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » İHH’dan Hasandağı Zirve Tırmanışı
03 Şubat 2020 - 12:33 | 39 kez okunmuş
İHH’dan Hasandağı Zirve Tırmanışı

Konya İHH Arama Kurtarma(Search And Rescue) Ekibinden üç gönüllü Filistin’de yaşanan ve oldu bittiye getirilmeye çalışılan dayatmaları protesto etmek ve konuyu gündemde tutmak amacıyla Hasandağı’na zirve tırmanışı gerçekleştirdiler.
Pazar sabah başlayan tırmanışın saat 23.30da sona erdiği bildirildi. Konya İHH SAR Başkanı Fatih Mızrak bu tür etkinlikleri sıkça düzenlediklerini, böylelikle hem mazlumların sesini duyurmaya çalıştıklarını hem de muhtemel doğal afetlerle mücadele edecek bir kondisyonda kalmayı amaçladıklarını ifade etti.
Aksaray İHH Arama Kurtarma Birim Başkanı Vedat Dirican’ın da eşlik ettiği ekip, kısa bir mola sonrası Konya’ya hareket etti.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, her ilde arama kurtarma ekibinin büyük zahmetler ve fedakarlıklarla oluşturulduğunu, ilimiz, ülkemiz veya yurtdışında oluşabilecek afetlere profesyonel müdahele edebilecek gönüllülerin sayısını artırmak istediklerini belirtti. Ekibi tebrik eden Korkmaz, gönüllü insanları İHH’ya davet etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray Genelinde Taziye Yasaklandı

Aksaray Genelinde Taziye YasaklandıAksaray’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında taziye

Altınsoy’dan, Sosyal Medya Düzenlemesi Açıklaması

Altınsoy’dan, Sosyal Medya Düzenlemesi AçıklamasıAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, TBMM’de kabul edilerek yasalaşan

ASÜ’ye 127 Bin Avro Hibe Desteği

ASÜ’ye 127 Bin Avro Hibe DesteğiAksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye Ulusal Ajansı’nın

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN