SON DAKİKA

İHH’dan Afrin’e Yardım Tırı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » İHH’dan Afrin’e Yardım Tırı
07 Haziran 2018 - 10:17 | 58 kez okunmuş
İHH’dan Afrin’e Yardım Tırı

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Biriminin başlatmış olduğu ve Türkiye’nin dört bir yanından destek bulan kadın hijyen paketi yardım kampanyası Aksaray’da büyük kabul gördü.
Milyonu aşkın insanın mağdur olduğu Suriye’de, kadın, çocuk, yaşlı, yaralı binlerce insanın sağlık problemleri nedeniyle sıkıntı yaşadıkları biliniyordu. Bu duruma el atan Aksaray İHH Kadın Kolları kısa zamanda bir tıra yakın kadın hijyen paketini tedarik etmeyi başardı.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, Aksaray’da hayır veya yardım işlerinde hanım gönüllülerin mutlaka bir izi olduğunu belirterek, 28. İYİLİK KERVANI’nda emeği geçen tüm hanımefendilere teşekkür etti. Tedarik edilen hijyen paketlerinin yanı sıra tırda ayrıca kıyafet, ayakkabı ve Aksaray Arıcılar Birliği üyelerinin bağışladığı süzme bal bulunduğunu söyledi.
Ramazan’ın son günlerine yaklaşırken Aksaray olarak çok mağdur durumda olan insanlara yardım göndermenin huzuru içinde olduklarını ifade eden Özkan, bağış yapan herkese teşekkür etti.
Aksaray İHH olarak il ve ilçelerde 1500ü aşkın yardım kumanyasının dağıtıldığını hatırlatan İHH Başkanı Özkan, bunun yanında Filistin’e, Suriye’ye iftar bağışı, Bangladeş’e sığınan Arakan’lı 50 yetime bayramlık parası gönderildiğini de sözlerine ekledi.
Özkan, zekât, fitre ve fidye bağışlarını kabul etmeye devam ettiklerini, hayırseverlerin tercihleri doğrultusunda bağışların Aksaray veya Filistin, Suriye, Arakan, vb. yurtdışındaki mazlum ve mağdurlar için değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu Ak Parti İl Genel Meclisi 1-MEHMET TÜZÜN 2-ABDİ OKUR 3-VEYSEL YILDIZ 4-FERHAN

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli olduSIRA NO ADI SOYADI ÖĞRENİM DURUMU MESLEK GÖREVİ ÖZHAN TÜREMİŞ LİSANS JEOLOJİ

MHP Meclis Üyeleri Belli oldu

MHP Meclis Üyeleri Belli olduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Teşkilatları olarak; İl Başkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN