İHH, Sarıyahşi’de Projeleri Anlattı

Ana Sayfa » Haberler » İHH, Sarıyahşi’de Projeleri Anlattı
01 Mart 2019 - 14:35 | 23 kez okunmuş
İHH, Sarıyahşi’de Projeleri Anlattı

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği ilçelerde toplum yararına yürütülmekte olan projeleri tanıtmak amacıyla, ilçe yöneticileri, kurum amirleri ve işadamları ile tanıtım, istişare ve değerlendirme toplantıları yapıyor. Sarıyahşi’de İlçe Kaymakamı Sercan SAKARYA’ nın katılımları, tüm kurum amirleri ve hayırseverlerin hazır bulunduğu toplantıda toplum yararına yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi verildi. Sarıyahşi’de yapılan faaliyetler anlatıldı.
İHH Başkanı Önder ÖZKAN, Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen YETİM PROJESİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, MÜSİAD, Eğitim Bir Sen ile uygulanan BURS PROJESİ ve Aksaray Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Uluslararası Doktorlar Derneği Aksaray Temsilciliği ile başlatılacak olan ÇÖP OLMASIN ŞİFA OLSUN sağlık projeleri hakkında bilgilendirme yaptı. Özkan, eğitim üzerinde çok durdu ve ihtiyaç sahibi öğrencileri desteklemek amacıyla burs projesini detaylıca anlattı. Yetim Projesi ile Aksaray genelinde 358 özel çocukla ilgilendiklerini, Sarıyahşi’de 2 özel çocuğun proje kapsamında desteklendiğini, ayrıca 4 öğrencinin de burs projesinden faydalandığını hatırlatan Özkan, her şeyin devletten beklenmesinin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti.
Toplantı sonunda İlçe Kaymakamı Sercan SAKARYA, Sarıyahşi’de eğitimli insan sayısının artmasının yerelde ilçenin genelde insanlığın yararına sonuçlanacağını belirterek, Başkan Özkan’a sunumlarından dolayı teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandıAksaray emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada;13.07.2019 günü ilimiz

Trafik Değerlendirme Toplantısı

Trafik Değerlendirme ToplantısıAksaray’ın 2019 yılı ilk 6 aylık trafik durumunun değerlendirildiği toplantı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik Konferansı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik KonferansıAksaray Üniversitesi tarafından ‘Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN