İHH Projeleri Ağaçören’de Takdir Edildi

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Ağaçören Haberleri » İHH Projeleri Ağaçören’de Takdir Edildi
02 Mart 2019 - 14:00 | 26 kez okunmuş
İHH Projeleri Ağaçören’de Takdir Edildi

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği ilçelerde proje tanıtım toplantılarına devam ediyor.
Ağaçören Kaymakamı Zikrullah ERDOĞAN’ın katılımlarıyla, tüm kurum amirleri, okul müdürleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katıldığı toplantıda toplum yararına yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi verildi.

YETİM PROJESİ, HER OKULA BURS PROJESİ ve ÇÖP OLMASIN ŞİFA OLSUN PROJESİ tanıtıldı.
Dernek Önder ÖZKAN, eğitimli insan sayısının artmasının yerelde Ağaçören genelde Türkiye’nin hayrına olacağından yola çıkarak hem yetimler hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere hep birlikte destek olunması çağrısında bulundu. Özkan, katılımcıların huzurunda Ağaçören’den Yemen’e gönderilen 25.000TL nakdi yardımdan dolayı Kaymakam şahsında Ağaçören halkına tekrar teşekkür etti.
İlçe genelinde Her Okula İki Burs Projesi kapsamında iki öğrenciye burs yardımı yapıldığını ve Yetim Projesi ile bir özel çocuğa destek verildiğini kaydeden Özkan, bu sayının daha da fazla olabileceğini, dolayısıyla Ağaçören’de eğitimli, örnek insan sayısının aratabileceğini, bunun da ilçeye uzun vadede faydası dokunacağını ifade etti.
İlçe Kaymakamı Zikrullah ERDOĞAN, İHH Başkanı Önder ÖZKAN’a kamu yararına yürütülen projeleri tanıtımından dolayı teşekkür etti. Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen Yetim Projesi, yerelde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye, İl Sağlık Müdürlüğü ve Uluslararası Doktorlar Derneği Aksaray Temsilciliği ile yürütülen Burs ve Sağlık projelerinin gelecekte Aksaray için hayırlara vesile olacağına inandığını dile getirerek İHH teşkilatına kolaylıklar diledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandıAksaray emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada;13.07.2019 günü ilimiz

Trafik Değerlendirme Toplantısı

Trafik Değerlendirme ToplantısıAksaray’ın 2019 yılı ilk 6 aylık trafik durumunun değerlendirildiği toplantı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik Konferansı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik KonferansıAksaray Üniversitesi tarafından ‘Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN