İHH Çocuk Kulübü Yaz Kursu Başladı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » İHH Çocuk Kulübü Yaz Kursu Başladı
28 Haziran 2018 - 10:42 | 82 kez okunmuş
İHH Çocuk Kulübü Yaz Kursu Başladı

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi ve Çocuk Kulübü organizesinde beş haftalık yaz kursu başlatıldı. 9-14 Yaş arası özel çocukların eğitim göreceği kursta Kur’an Okuma, Hadis, İlmihâl ve Ahlak derslerine ağırlık verileceği belirtildi.
Kurs hakkında açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN amaçlarının millete emanet olan yetim çocukların topluma örnek şahsiyetler olarak kazandırılarak, ülkemizde güzel ahlaklı insanların sayısının artması olduğunu söyledi. Özkan, 7 yıldır yürütülmekte olan yetim projesi kapsamında Aksaray doğumlu 342 özel emanetle ilgilendiklerini, bu çocuklara aylık 100TL burs verdiklerini belirtti. Yıl boyunca haftasonları düzenli olarak özel çocuklara gönüllü öğretmenlerle okul derslerinde yardımcı olduklarını ifade eden Özkan, yaz kursu ile de istekli çocuklarla bu birlikteliğin devam edeceğini söyledi.
Eğitimin çok hassas bir durum olduğunu ve bu yüzden çocuklarla ilgilenecek eğitim kadrosunu özenle seçtiklerini vurgulayan İHH Başkanı Özkan, emeklerini esirgemeyen gönüllü öğretmen ve üniversite öğrencilerine teşekkür etti.
Beş hafta sürecek yaz kursunda robotik kodlama dersi, piknik, gezi ve her gün spor faaliyetlerin olacağı belirtildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldiGenel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi.

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye BaşlandıAksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İlk İmplantlar Cerrahi Olarak

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü OlduArda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu. 2008 yılından itibaren Enerya’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN