Her Öğrenci Mutlaka Ziyaret Etmeli

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » Her Öğrenci Mutlaka Ziyaret Etmeli
20 Şubat 2019 - 11:25 | 26 kez okunmuş
Her Öğrenci Mutlaka Ziyaret Etmeli

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi, öğrencilerinin milli ve manevi duygularını canlı tutmak, vatanseverlik konusundaki hassasiyetlerini korumak adına her yıl düzenlemiş oldukları ziyaretlerine devam ediyor.
Aksaray’ımızın akademik başarısı ve öğrenci kabul puanı en yüksek ortaöğretim kurumu olan Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, gelişimin yalnız akademik yönü ile değil etik, sosyal, sportif ve manevi yönlerinde de öncü ve örnek olduklarını üç yıldır düzenli olarak yaptıkları faaliyetlerle gözler önüne seriyor. Kurum kültürü gereği, her eğitim-öğretim dönemi başında Ömer Halisdemir Şehitliği ziyaret ediliyor. Okulda Gaziler ağırlanarak, gençlere nasihat etme ortamı oluşturuluyor.
Ayrıca geleneksel hale gelen Aksaray Şehitliği Ziyaretleri her sınıf ile ayrı günlerde gerçekleşiyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray ŞPHG Fen Lisesi Müdürü Ramazan Ünal Çokkayışlı , kariyer gelişiminin yanında öğrencilere milli, manevi bilincin de birlikte benimsetilmesini çok önemsediklerini belirtti. Şehitlik ve gaziliğin kutsal ünvanlar olduğunu hatırlatan Çokkayışlı, ziyaretlerde Kur’an tilaveti okunduğunu ve akabinde gençlere düşen sorumluluklar hakkında kısa bir nasihat yapıldığını söyledi.

Okul Müdürü Ramazan Ünal Çokkayışlı , Şehitlikte vatan uğruna canlarını feda etmiş bir çok şehidin yattığını, hepsinin ayrı özel hikayelerinin bulunduğunu, bunun öğrenciler tarafından bilinip din, vatan, millet, bayrak, birlik, beraberlik, dayanışma, vb. değerlerin layıkıyla anlaşılması için ziyaretleri geleneksel hale getirdiklerini sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN