Hastanenin 200 Yataklı Ek Bina İhalesi Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Hastanenin 200 Yataklı Ek Bina İhalesi Yapıldı
24 Şubat 2018 - 13:27 | 221 kez okunmuş
Hastanenin 200 Yataklı Ek Bina İhalesi Yapıldı

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray Halkına Sağlık’ta daha kaliteli ve geniş kapsamlı hizmet vermek amacıyla yapımı tamamlanan 400 yataklı Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek olarak 200 Yataklı ek hizmet binası ihalesinin gerçekleştiğini bildirdi.

Başkan Altınsoy açıklamasında, “Yapımı tamamlanan 400 yataklı hastaneye entegre ve projesine uygun olarak yapılacak olan hastane binası yaklaşık 40.000 m² kapalı alan üzerine kurulu olacaktır. Bu sayede Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplamda 600 yatak ve yaklaşık 104.000 m² kapalı alana sahip olacaktır. İhalesi yapılan hastane ile birlikte; Tüp Bebek Ünitesi, Fizik Tedavi Salonları, Onkoloji Hizmet Birimi, KBRN Ünitesi, 36 Öğretim Görevlisi Odası, Nükleer Tıp Merkezi, Görüntüleme Merkezleri, Endoskopi Ünitesi, 4 Ameliyathane, 12 Yataklı Anne Oteli, İdari bürolar, kapalı otopark gibi birçok hizmeti de barındıracaktır.

Sağlık Tesisi gerek İlimiz Halkına gerekse çevre illerden gelen hasta ve hasta yakınlarına Modern koşullarda sağlık hizmeti verileceğini ifade ederek, yoğun gayretlerinden dolayı Grup Başkanvekilimiz İlknur İnceöz’e, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti’ye, Valimiz Aykut Pekmez’e, Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ediyor, yatırımın şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Sarıyahşi Kaymakamı Üniversiteyi Kazanan Öğrencileri Ödüllendirdi

Sarıyahşi Kaymakamı Üniversiteyi Kazanan Öğrencileri ÖdüllendirdiSarıyahşi Kaymakamı Sercan SAKARYA, Üniversiteye giriş sınavında başarı

ATSO Heyetinden Adliye Ziyareti

ATSO Heyetinden Adliye ZiyaretiAksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis

Yunus Emre Anma etkinlikleri Ortaköy’de yapılacak

Yunus Emre Anma etkinlikleri Ortaköy’de yapılacakBüyük Türk Mutasavvıfı Yunus Emre, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 11.00’de,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN