Dolar : Alış : 4.4652 / Satış : 4.4732
Euro : Alış : 5.2674 / Satış : 5.2769

Halk Eğitim Merkezlerinin önemi artıyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Halk Eğitim Merkezlerinin önemi artıyor
11 Mayıs 2018 - 10:37 | 30 kez okunmuş
Halk Eğitim Merkezlerinin önemi artıyor

Aksaray Valisi Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte Halk Eğitim Merkez Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile düzenlenen programda bir araya geldi.

Vali Pekmez ile eşi Yeşim Pekmez ev sahipliğinde Kardeşler Restoran’da düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Merkez Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Halk Eğitim Merkez Müdür Yardımcıları ve Aksaray Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri katıldı.

Vali Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi insanlara öğrenme ve meslek sahibi olmayı öğretme gayreti ile çok önemli çalışmalar gerçekleştiren Halk Eğitim Merkezlerinin öneminin günümüzde daha arttığının görüldüğünü söyledi.

Aksaray’da ilçe halk eğitim merkezlerinin tamamını ziyaret ederek bu kurslarda eğitim gören, bir meslek edinerek aile bütçesine katkı sağlama amacı ile üretime katılmak isteyen vatandaşların azim ve kararlılığını gördüklerini anlatan Yeşim Pekmez; yaptıkları görüşme ve sohbetlerde bu kursların önemini belirten vatandaşların imkan sunulduğunda öğrenerek kendini geliştirme, topluma örnek olma ve fayda sağlamak için gayret ettiğini söyledi.

Pekmez; merkezlerde ve açılan kurslarda görev yapan idareci ve öğretmenlerin sorumluluklarının bilincinde olarak; vatandaşlara yol göstermeleri onları üretime, kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame etmelerini sağlayacak bilgiler ve meslekler edindirdiklerini bundan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Düzenledikleri programa katıldıkları için Halk Eğitim Merkezleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerine ve Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerine teşekkür eden Yeşim Pekmez Hanımefendi; aynı gayret ve samimiyetle toplumsal kalkınma amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerine inandığını belirtti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

CHP Aksaray Milletvekili Adayları belli oldu

CHP Aksaray Milletvekili Adayları belli olduCHP, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimleri açıkladı.

Vali Pekmez Eren ailesinin iftar konuğu oldu

Vali Pekmez Eren ailesinin iftar konuğu olduVali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte iftar saatinde Mehmet

Vali Aykut Pekmez Akhisar Köyünü ziyaret etti

Vali Aykut Pekmez Akhisar Köyünü ziyaret ettiVali Aykut Pekmez Teravih namazını Ahkisar Köyü’nde kıldıktan sonra vatandaşlarla

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN