SON DAKİKA

Halep’e İki Kamyon İlk Yardım Malzemesi gönderildi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Halep’e İki Kamyon İlk Yardım Malzemesi gönderildi
19 Ocak 2017 - 12:06 | 65 kez okunmuş
Halep’e İki Kamyon İlk Yardım Malzemesi gönderildi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Halep için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Aksaraylı hayırseverlerden toplanan yardımlarla 2 kamyon İlk Yardım malzemesi İl Müftülüğü önünden yola çıktı.

Düzenlenen yardım kampanyası hakkında bilgi veren Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal; “Düzenlene yardım kampanyasına Aksaraylı hemşerilerimiz yoğun ilgi gösteriyorlar Allah onlardan razı olsun. Aksaray’dan toplam değeri 600bin TL civarında bir yardım yapıldı, bu yardımların 250bin TL si direk nakdi yardım, geri kalanı ise bu gün gönderdiğimiz gibi acil ihtiyaç duyulan İl Yardım sarf malzemelerinden oluşmaktadır” dedi.

Vali Aykut Pekmez ise yaptığı açıklamada “Suriye yaklaşık beş yıldır bir ateşin içerisinde. 3 milyon Suriyeli mülteci de bu zulümden kaçmak maksadıyla Ülkemizin çeşitli illerine sığınmış durumda. Hem Devletimiz hem Milletimiz Suriyeli din kardeşlerimize yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaktadır. Son zamanlarda ise Halep’te çok zor şartlarda yaşam mücadelesi vermeye çalışan kardeşlerimize Devletimiz sessiz kalmayarak kuşatmanın kalkması girişimlerde bulundu. Halep’ten çıkarılan ve zor durumda yardım bekleyen Halepli kardeşlerimize de el uzatmak için Kamu Kurumlarımız, STK’larımız, derneklerimiz ve vatandaşlarımız seferber oldular. Bu yardım kampanyasına katılan tüm Aksaraylı hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray’a Yeni atanan İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU

Aksaray’a Yeni atanan İl Emniyet Müdürü Murat KOLCUAksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ Van’a Çorum Emniyet Müdürü Murat

Gözlükuyu ve Çağlayan Köylerinin Su İhtiyacı Giderildi

Gözlükuyu ve Çağlayan Köylerinin Su İhtiyacı GiderildiAksaray İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, Merkez

Eczacı Odasında görev dağılımı yapıldı.

Eczacı Odasında görev dağılımı yapıldı.19 Eylül 2019 günü Ecz. Nurşen Dedenin divan başkanlığında toplanan Eczacılar

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN