Dolar : Alış : 3.7967 / Satış : 3.8036
Euro : Alış : 4.6385 / Satış : 4.6469

Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi Konferansı gerçekleşti

Ana Sayfa » Haberler » Dünya » Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi Konferansı gerçekleşti
13 Aralık 2017 - 18:11 | 29 kez okunmuş
Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi Konferansı gerçekleşti

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Girişimcilik ve Kamu Yönetimi kulüpleri ortaklaşa ‘’Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi ’’ adlı bir konferans düzenledi.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Siteplus CEO’su Ufuk Coşkun ve İstiklal Gazetesi Ekonomi Köşe Yazarı Ziya Sevim katıldı.

Konuşmacalardan Siteplus CEO’su Ufuk Coşkun ve Ekonomist Yazar Ziya Sevim Yerli milli sermayenin önemini vurguladı.

Konuşmada ilk söz alan Siteplus CEO’su Ufuk Coşkun iş hayatındaki 22 yıllık başarı hikayesini genç katılımcılara anlattı. Girişimcilik ve yeni iş yeri kurma hakkında bilgilerde veren Coşkun, ’’ Sektörümüzdeki 22 yıllık başarı hikâyemi Siteplus firmasını yerli bir dünya markası haline getirerek taçlandırmak istiyoruz’’ dedi

Siteplus CEO’su Ufuk Coşkundan sonra söz alan Yazar Ziya Sevim, küreselleşmeyi bir ülkede başlayan hareketin tüm dünyaya yayılması şeklinde tanımladı. Milli ekonominin öneminden bahseden Sevim, günümüzün teknoloji çağı olduğunu, bununda arz talep ilişkisi ile doğru orantılı bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. Üretmeden tüketen toplumların her zaman bitmeye mahkûm olduğunu, bunun için Türkiye’nin gitgide üretmeyen aksine tüketen toplum anlayışının değişmesi için gençlerle el ele üreten gençlik hareketini oluşturmayı hedefliyoruz’ ’dedi. “Kendinize güvenin” Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için yapılması gerekenleri de anlatan Sevim , ithalat-ihracat ilişkisine de değindi. İİBF’li öğrencilerin kariyeri hakkında bilgiler vererek, “Şunculara, bunculara güvenmeyin, güveniniz kendinize olsun” dedi.

Konferansın sonunda Siteplus CEO’su Ufuk Coşkun ve Yazar Ziya Sevim’e düzenleyen kulüpler tarafından plaket takdim edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdı

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdıAk Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ak Parti 6. Olağan İl Kongresinin ardından

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye EttiVali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam Ediyor

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam EdiyorTürkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray olimpik yüzme havuzunda başladı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN