Girişimcilik Eğitimi Aldılar, Kendi İş Yerlerini Açtılar

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Girişimcilik Eğitimi Aldılar, Kendi İş Yerlerini Açtılar
02 Mayıs 2018 - 14:17 | 160 kez okunmuş
Girişimcilik Eğitimi Aldılar, Kendi İş Yerlerini Açtılar

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB iş birlikteliğinde uygulanan girişimcilik eğitimlerinden başarılı olan girişimci adayları iş fikirlerini projelendirdiler ve kendi iş yerlerini açtılar.

KENDİ İŞLERİNİN PATRONU OLAN KADIN GİRİŞİMCİLER

Kendi işlerinin patronu olan kadın girişimciler kadın girişimci adaylarına örnek oluyor. Uygulamalı girişimcilik eğitimi sonrası projelerini hayata geçiren kadınlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide SARIEROĞLU’na, Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve KOSGEB’e teşekkür ettiler.

HAYALLERİNİ DEVLETİN VERDİĞİ KURSLAR VE DESTEKLER SAYESİNDE GERÇEKLEŞTİRDİLER.

Her bir girişimci farklı başarı hikayeleri ile girişimci adaylarına örnek oluyorlar. Proje sonrasında edindikleri bilgi ve tecrübeleri kadın girişimci adayları ile paylaşıyorlar. Farklı sektörlerde kendi işyerini kuran kadınların, “çalışma hayatında daha belirgin bir şekilde yer alması adına hükümetimizin atmış olduğu bu önemli adımlar sayesinde kendi işyerimizi kurduk. İnşallah yeni istihdamları gerçekleştireceğiz. Artık bizler de milli seferberlik projesine katkı vereceğiz.” dediler.

Girişimci kadınları iş yerlerinde ziyaret eden ve işyeri açılışına katılan İŞKUR İl Müdürü Mahmut AKKUŞ konuşmasında “Aksaray ilimizde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan kadınların daha fazla işgücü piyasasına dahil olması en önemli hedeflerimizden biridir. Bilhassa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak aktif işgücü programlarımızdan ve yine milli seferberlik kapsamında teşviklerimizden kadınların daha fazla yararlanması için iş ve meslek danışmanı arkadaşlarımız ile birlikte yoğun bir çaba sarf ettik. Aksaray ilimizde geçen yıl istihdam garantili ve garantisiz meslek edindirme kursları, uygulamalı girişimcilik eğitimleri, toplum yararına programları, iş başında eğitim programları ve diğer programlarımızdan kadınlar daha fazla yararlandılar. Sadece 2018 yılının ilk üç ayı içerisinde 1.100 kadın vatandaşımıza istihdam olanağı sağlandı. Ayrıca 198 girişimci adayı kadınlara yönelik olarak uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlendi. Ulusal istihdam stratejisi içerisinde yer alan kadınların işgücüne dahil olma hedefi olan %41 hedefi için Aksaray olarak yoğun bir çaba içerisindeyiz. Kurumlarımızda iş birlikteliği içerisinde Valiliğimizin öncülüğünde Milletvekillerimizle, Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının iş birlikteliği bu noktada önemli temennimiz. Elde ettikleri tecrübeleri kadın girişimci adaylarımız ile de paylaşmaları ve çok sayıda kendi işinin patronu olan katma değer üreten bir o kadar da istihdam üreterek milli seferberliğe katkı sunacak kadın girişimcilerin sayısının artmasıdır. Bir kez daha yeni iş yerlerinin hayırlı olmasını temenni ediyor. Hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Ziyaret kapsamında Hatice DERİN isimli girişimci tuhafiye ve örgü evi, Fadime AY’a ait ev yemekleri lokantası ziyaret edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

KÖY-ET firmasından açıklama

KÖY-ET firmasından açıklamaKÖY ET Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş; KÖY-ET olarak 8 yıllık bir geçmişe

Süleyman Soylu Aksaray’da

Süleyman Soylu Aksaray’daSüleyman Soylu Aksaray’da, AK Parti Aksaray milletvekilleri İlknur İnceöz

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza Atacağız

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza AtacağızTOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu, seçimlerin ardından ilk aylık toplantısını

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN