SON DAKİKA

Geleceğinizi İş Kulübü İle Planlayın

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Geleceğinizi İş Kulübü İle Planlayın
02 Mart 2020 - 16:24 | 35 kez okunmuş
Geleceğinizi İş Kulübü İle Planlayın

İŞ KULÜBÜ !!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü tarafından 66 İl 73 birimde faaliyete geçen İş Kulüpleri ile; Kadınlar, gençler, engelliler, eski hükümlüler, uzun süreli işsizler, göçmenler gibi dezavantajlı konumdaki kişilere danışmanlık hizmeti yoluyla, iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermek maksatlı düzenlenen yoğunlaştırılmış bir iş ve meslek danışmanlığı programıdır. .

İş Kulübü, iş arama sürecinizi kolaylaştırmayı ve gelecek planlamasında vatandaşlarımıza yardımcı olmayı amaçlayan interaktif bir girişimdir.

İŞ KULÜBÜYLE İSTİHDAMA %43’LÜK DESTEK

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak 10.09.2019 tarihinden itibaren İş Kulübü eğitimlerine başlanmış olup 10-12 kişilik gruplarla 4 günlük interaktif eğitim modülü ile “cv hazırlama, mülakat teknikleri, iş görüşmesi, telefon görüşmesi, iş arama ağı oluşturma, simülasyonlu mülakat, imaj yönetimi, öğrenme sitili ve istihdam edilebilirlik beceri testleri, işveren beklentileri, iş arama kanalları, beden dili” gibi birçok alanda aktivitelerin uygulanmasıyla kişilerin iş arama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. 10.09.2019 ile 21.02.2020 tarihleri arasında, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) katılımcıları, üniversite mezunları, İş’te Anne Projesi katılımcıları, kadınlar, engelliler ve gençlerden oluşan 40 (kırk) eğitim grubunda, toplam 400 kişinin eğitimi tamamlanarak Katılım Sertifikaları teslim edilmiştir.

İş Kulübü Eğitimine katılan gençlerin ve kadınların %43’ü istihdam sürecine dahil olarak iş hayatına atılmışlardır.

BU KULÜPTE ENGEL YOK İŞ VAR!!

3 Aralık 2019 Dünya Engelliler haftası kapsamında Hacı Ömer Usluer Özel Öğretim Meslek Okulu öğrencilerinden 24 kişilik 2 farklı gruba ve kuruma kayıtlı Engelli vatandaşlarımızdan oluşan 11 kişilik bir guruba cv hazırlama, mülakat teknikleri, iş görüşmesi, telefon görüşmesi, işveren beklentileri, iş arama kanalları, beden dili gibi birçok alanda İş kulübü eğitimi verilmiştir. Ayrıca Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğümüze kayıtlı engelli vatandaşlarımıza plan dahilinde periyodik olarak kurslar düzenlenmektedir.

EN UYGUN ADAY BENİM!!

Kulüp eğitimlerimize işverenleri davet ederek iş arayanlarla buluşturuyoruz;

Üniversite mezunlarına yönelik düzenlediğimiz İş Kulübü Eğitimlerinde son günü, gençlerimizi İş Arama Sürecinde daha yetkin kılmak adına Firmaların İnsan Kaynakları Yöneticileri davet edilmiş olup öğrencilere İşe Alım Süreci hakkında bilgi vererek gençlerle birebir mülakat gerçekleştirmiştir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Durmak Yok Üretime Devam…!!!

Durmak Yok Üretime Devam…!!!AKMODA Yönetim Kurulu üyesi Taylan Karabulak; Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip

Kaçak Telefon satan işyerine baskın

Kaçak Telefon satan işyerine baskınAksaray İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele

En büyük hazinemiz bilgelerimizdir

En büyük hazinemiz bilgelerimizdirYeni tip koronavirüsle (Kovid-19)mücadelede alınan tedbirler kapsamında 65 yaş

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN