Eskil’e Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Açılıyor

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Eskil’e Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Açılıyor
12 Ağustos 2015 - 11:54 | 13.730 kez okunmuş
Eskil’e Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Açılıyor

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) en yeni okulu olan Eskil Meslek Yüksekokulu’na (MYO) açılması düşünülen bölüm ve programlara ilişkin çalışmalar netleşmeye başladı. Yapılan görüşme, araştırma ve incelemelerin ardından Eskil’e Teknik Bilimler Bölümü’nün açılmasına ve ilk olarak “Laborant ve Veteriner Sağlık Programı”na öğrenci alınmasına karar verildi. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ilgili programın Eskil İlçesi’nin potansiyeline uygun olduğunu belirtti.

– YÖK’ten Onay Gelirse Öğrenci Alımı Gerçekleşecek –

Eskil İlçesi’nden bir heyet, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’le, yaklaşık 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Eskil MYO’na açılması düşünülen bölüm ve programlar konuşuldu; bu hususa dair yapılan çalışmalar değerlendirildi. Rektör Şahin, yaptıkları araştırmaların ardından Eskil MYO bünyesinde Laborant ve Veteriner Sağlık Programı’nın açılmasının uygun olduğunu tespit ettiklerini belirtti. Bu programın ilçenin ekonomisine, coğrafyasına, beklentisine uygun olduğunu, aynı zamanda öğrencilerin de tercih ettiği bir bölüm olduğunu söyleyen Rektör Şahin, “Eskil MYO’na açılmasını düşündüğümüz bu programı YÖK’e sunacağız. YÖK’ten onay gelirse öğrenci alımı gerçekleşecek. İnşallah sonraki süreçte de yine hayatta karşılığı olan, beklentileri karşılayan, ilçeyle uyumlu ve öğrencinin devam edebileceği programlar açılacak” dedi. ASÜ Rektörü Şahin, Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Çamkerten’in Eskil MYO’na Kurucu Müdür olarak atandığını ifade ederek, “İdari işlerin takibi konusunda sekreter atama işlemi de tamamlanmak üzere. Buna ilave olarak Öğretim Üyesi kadrosunun tamamlanmasında da son aşamaya gelindi. Şu an herhangi bir sorun görünmüyor” dedi.

– Eskil İçin Bir Rüya Gerçekleşiyor, Çok Memnunuz –

Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay ise Eskil İlçesi için bir rüyanın gerçekleştiğini belirterek, “Biz son derece heyecanlıyız. Uzun yıllardır ilçeye bir MYO kurulması için mücadele ediliyordu. Bu konuda emek veren çok kişi var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Şahin’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi. Eskil’in Aksaray’ın en önemli ilçelerinden birisi olduğunu ve şehirleşme yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini kaydeden Alçay, “Öğrencilerimiz ve okulumuz için gereken neyse yapmaya hazırız. Biz yaşanan gelişmelerden dolayı çok memnunuz. ASÜ Türkiye’nin en hızlı büyüyen üniversitesidir; Eskil MYO’da ASÜ’nün en hızlı büyüyen okulu olacaktır” dedi.

Yapılan toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ile Eskil İlçesi’nde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu, Mesleki Oda, Birlik ve Kooperatiflerin yöneticileri katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 Yıl

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 YılKurulduğu günden buyana 5 genel, 4 de yerel seçim kazanan AK Parti, 3 referandum

Berat Kandilinde Süt Dağıtıldı

Berat Kandilinde Süt DağıtıldıTarım ve Orman Bakanlığının Türkiye genelinde Ramazan ayının müjdecisi olan

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 68 Aksaray Belediyespor oyuncuları ile

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN