Eskil’de Yeni Bir Mahalle Daha Kuruluyor

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » Eskil’de Yeni Bir Mahalle Daha Kuruluyor
07 Temmuz 2018 - 12:38 | 78 kez okunmuş
Eskil’de Yeni Bir Mahalle Daha Kuruluyor

5393 sayılı Belediye Kanun’unun 9. Maddesi gereğince İlçemiz Eskil Belediye sınırları içerisinde ‘’Çulfa Mahallesi ‘’ adında yeni bir mahalle kurulması, Valilik Makamının 02.07.2018 tarih ve 5844 sayılı oluru ile uygun görülmüş olup, aynı kanunun 12. Maddesi gereğince 2019 Ocak ayının birinci gününden itibaren yürürlüğe girecektir.

Konu ile ilgili Eskil Belediye Başkanı Niyazi ALÇAY ;’’Bilindiği üzere ilçemiz sürekli gelişen, buna bağlı olarak da nüfusu artan ve modern, bir ilçe halini aldı. Mahalleler ve buna bağlı yaylalarımızda büyüdü, ilçemizin en büyük mahallesi olan fatih mahallesi içinde bulunan Çulfa yaylası Valiliğin aldığı karar Bakanlığın onayı ile 1 Ocak 2019 tarihinde Çulfa Mahallesi olarak ayrılacak emeği geçenlere teşekkür eder hayırlı olmasını dilerim. ‘’ dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldiGenel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi.

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye BaşlandıAksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İlk İmplantlar Cerrahi Olarak

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü OlduArda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu. 2008 yılından itibaren Enerya’da

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN