Dolar : Alış : 3.6595 / Satış : 3.6661
Euro : Alış : 4.3219 / Satış : 4.3297

Eskil Devlet Hastanesine Acil Ek Binası Yapılıyor

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » Eskil Devlet Hastanesine Acil Ek Binası Yapılıyor
25 Nisan 2016 - 16:46 | 668 kez okunmuş
Eskil Devlet Hastanesine  Acil Ek Binası Yapılıyor

Eskil Devlet Hastanesine Acil Ek Binası Yapılıyor. Eskil Devlet Hastanesine yapılması planlanan ek Acil Servis inşaatına başlandı.
Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Himmet Durgut, Eskil Devlet Hastanesi Ek Acil Servis inşaatının başladığını açıkladı.
Genel Sekreter Durgut; 561 m2 üzerine, hastaneye ek olarak yapılan acil servisin yıl sonuna kadar tamamlanacağını, toplam maliyetinin ise 1 milyon 200 bin olacağını söyledi.
Yüklenici firma olarak Geçgiller İnşaat Ltd. Şti. acil servis ek binasını yapacağını açıklayan Genel Sekreter Durgut şöyle devam etti.
“Eskil Devlet Hastanemizin ihtiyacı olan ek Acil Servis yürütülen ihale süreci tamamlanarak, 25 Nisan tarihi itibarı ile inşaatına başlandı. Hastanemize entegre olarak yapılacak olan Acil Servis binası, 561 m2 kapalı alana sahip olacak. 2016 yılı sonunda tamamlanarak hizmete girmesini planlıyoruz. Toplam maliyeti 1 milyon 200 bin TL olarak hesaplanmıştır. Yapımına başlanan Acil Servisimizde hasta gözlem odaları, hasta muayene odaları, canlandırma odası, enjeksiyon ve pansuman odası, laboratuvar ve kan alma odası, doktor ve personel dinlenme odası, kantin, hasta ve hasta yakınları için bekleme alanları ve engelli wc bulunacak. Tamamlandığında Eskil Devlet Hastanemiz modern bir acil servise kavuşmuş olacaktır” dedi.
Genel Sekreter Durgut emeği geçenlere teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı; ”Eskil Devlet Hastanemizin ek acil servisinin planlanmasında, ödenek ve inşaatına başlamasına kadar geçen sürede, destek ve emeklerini esirgemeyen başta Aksaray Valimiz Şeref Ataklı olmak üzere, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Doç. Dr. Mustafa Serdengeçti ile AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay ve Eskil İlçe Başkanı Mustafa Zavlak’a, Genel Sekreterliğimiz ve Eskil halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Uluslararası lojistik ve kariyer günleri düzenlendi

Uluslararası lojistik ve kariyer günleri düzenlendiBalıkesir Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Uluslararası lojistik

Gençlere Marka konferansı

Gençlere Marka konferansıTürkiye’nin birçok üniversitesinde sosyal hizmet eğitimi alan öğrencilerin

PTT Kuruluşunun 177. Yılını kutluyor

PTT Kuruluşunun 177. Yılını kutluyorPosta ve Telgraf Teşkilatının (PTT) kuruluşunun 177. Yılını kutluyor. PTT

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN