Dolar : Alış : 3.5504 / Satış : 3.5568
Euro : Alış : 3.8744 / Satış : 3.8814

Eskil Devlet Hastanesine Acil Ek Binası Yapılıyor

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » Eskil Devlet Hastanesine Acil Ek Binası Yapılıyor
25 Nisan 2016 - 16:46 | 653 kez okunmuş
Eskil Devlet Hastanesine  Acil Ek Binası Yapılıyor

Eskil Devlet Hastanesine Acil Ek Binası Yapılıyor. Eskil Devlet Hastanesine yapılması planlanan ek Acil Servis inşaatına başlandı.
Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Himmet Durgut, Eskil Devlet Hastanesi Ek Acil Servis inşaatının başladığını açıkladı.
Genel Sekreter Durgut; 561 m2 üzerine, hastaneye ek olarak yapılan acil servisin yıl sonuna kadar tamamlanacağını, toplam maliyetinin ise 1 milyon 200 bin olacağını söyledi.
Yüklenici firma olarak Geçgiller İnşaat Ltd. Şti. acil servis ek binasını yapacağını açıklayan Genel Sekreter Durgut şöyle devam etti.
“Eskil Devlet Hastanemizin ihtiyacı olan ek Acil Servis yürütülen ihale süreci tamamlanarak, 25 Nisan tarihi itibarı ile inşaatına başlandı. Hastanemize entegre olarak yapılacak olan Acil Servis binası, 561 m2 kapalı alana sahip olacak. 2016 yılı sonunda tamamlanarak hizmete girmesini planlıyoruz. Toplam maliyeti 1 milyon 200 bin TL olarak hesaplanmıştır. Yapımına başlanan Acil Servisimizde hasta gözlem odaları, hasta muayene odaları, canlandırma odası, enjeksiyon ve pansuman odası, laboratuvar ve kan alma odası, doktor ve personel dinlenme odası, kantin, hasta ve hasta yakınları için bekleme alanları ve engelli wc bulunacak. Tamamlandığında Eskil Devlet Hastanemiz modern bir acil servise kavuşmuş olacaktır” dedi.
Genel Sekreter Durgut emeği geçenlere teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı; ”Eskil Devlet Hastanemizin ek acil servisinin planlanmasında, ödenek ve inşaatına başlamasına kadar geçen sürede, destek ve emeklerini esirgemeyen başta Aksaray Valimiz Şeref Ataklı olmak üzere, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Doç. Dr. Mustafa Serdengeçti ile AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay ve Eskil İlçe Başkanı Mustafa Zavlak’a, Genel Sekreterliğimiz ve Eskil halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray 1. Kitap Günleri Fuarı Açıldı

Aksaray 1. Kitap Günleri Fuarı AçıldıAksaray Belediyesi tarafından ilk kez organize edilen Kitap Fuarı bugün düzenlenen

Uluslararası Festivaller Birliği Toplantısı Aksaray’da Yapıldı

Uluslararası Festivaller Birliği Toplantısı Aksaray’da YapıldıUluslararası Festivaller Birliği 2017 yılı 1. Dönem Toplantısı bu yıl ilk

Evdeki İlaçlarımız Kardeşlerimize Şifa Olsun

Evdeki İlaçlarımız Kardeşlerimize Şifa OlsunAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) Aksaray

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN