SON DAKİKA

Ertürk; 1 Mayısı kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Ertürk; 1 Mayısı kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz
01 Mayıs 2020 - 12:40 | 21 kez okunmuş
Ertürk; 1 Mayısı kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk; Emekçilerin alınteri ve kanları ile vermiş oldukları mücadelenin simgesel bir tarihi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü gibi meydanlarda büyük çoşkularla kutlanılan bu günü koronavirüs gerekçesiyle kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

1 Mayıs’ta yükselen sesin, ülkemizde tüm çalışanlara daha iyi çalışma koşullarının sağlanacağı, taşeron sisteminin tamamen ortadan kaldırılacağı, herkesin insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışarak emeğinin karşılığını alacağı, iş kazalarının yaşanmayacağı bir dönemin başlamasına vesile olması en büyük dileğimizdir.

işçi ve emekçilerimizin hak mücadeleleri, her türlü siyasi çekişmenin ve polemiğin üzerindedir. Siyasi görüşü ve ideolojisi ne olursa olsun, işçi ve emekçilerin ortak bir amaçta uzlaşması ve birlikte mücadele etmeleri kaçınılmazdır.

“Ne ezen, ne ezilen insanca hakça bir düzen” kurana kadar emekçilerimiz ile omuz omuza haksızlıklara, adaletsizliklere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Tüm dünya emekçilerinin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten kutluyor, emeğin karşılığının alındığı, çocuk işçiliğinin son bulduğu, adil ve yasaksız bir dünya dileğiyle, 1977 yılında Taksim’e çıkan emek ve özgürlük mücadelesinin öncülerini şükranla anıyoruz.

Barış, özgürlük, demokrasi için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için hep birlikte yeniden alanlarda buluşacağız. 1 Mayıs Kutlu olsun!

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor

Mavi Marmara Yoluna Devam EdiyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz işgalci İsrail’in

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, koronavirüs salgını nedeniyle

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN