Engelli ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Engelli ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu
19 Ekim 2016 - 11:55 | 97 kez okunmuş
Engelli ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu

Türkiye Beyazay Derneği’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirdiği “Aşmak İçin Hareket” isimli proje kapsamında, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), engelli bireylerle engelsiz bireyler Golbol ve Salon Futbolu müsabakası yaptı.

Derneğin Aksaray Temsilcisi ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, amaçlarının engelli bireylerle engelsiz bireyleri bir araya getirmek, önyargıları ortadan kaldırmak ve sosyal hayat içerisinde birlikte yaşama kültürünün oluşmasına katkı sunmak olduğunu söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ise engelli olmanın bireylerin kendi tercihi olmadığını vurguladı. Yapılan bu ve benzeri etkinliklerin engelli bireyleri anlamak açısından önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, “Engelleri aşmada en önemli etken bireylerin birbirlerini anlamasıdır. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Aksaray ve Somuncubaba Kulüplerinin görme engelli sporcuları önce kendi aralarında, daha sonra BESYO öğrencileri ve akademisyenleri ile Golbol ve Salon Futbolu dallarında gösteri müsabakası oynadı. Tribünler takımları büyük bir coşku ile destekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı18.03.2019 günü saat:22.00 sıralarında Taşpazar Mahallesi 852 Sokak Erdem Sitesinde

Karnından devasa kitle çıkartıldı

Karnından devasa kitle çıkartıldı6 yaşında ki bir çocuğun karnından 20 cm büyüklüğünde, 2 kg ağırlığında

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyor

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyorAksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV ilimizde faaliyete gösteren

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN