Engelli ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Engelli ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu
19 Ekim 2016 - 11:55 | 93 kez okunmuş
Engelli ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu

Türkiye Beyazay Derneği’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirdiği “Aşmak İçin Hareket” isimli proje kapsamında, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), engelli bireylerle engelsiz bireyler Golbol ve Salon Futbolu müsabakası yaptı.

Derneğin Aksaray Temsilcisi ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, amaçlarının engelli bireylerle engelsiz bireyleri bir araya getirmek, önyargıları ortadan kaldırmak ve sosyal hayat içerisinde birlikte yaşama kültürünün oluşmasına katkı sunmak olduğunu söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ise engelli olmanın bireylerin kendi tercihi olmadığını vurguladı. Yapılan bu ve benzeri etkinliklerin engelli bireyleri anlamak açısından önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, “Engelleri aşmada en önemli etken bireylerin birbirlerini anlamasıdır. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Aksaray ve Somuncubaba Kulüplerinin görme engelli sporcuları önce kendi aralarında, daha sonra BESYO öğrencileri ve akademisyenleri ile Golbol ve Salon Futbolu dallarında gösteri müsabakası oynadı. Tribünler takımları büyük bir coşku ile destekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Taş Kırma Ünitesi Hizmete Başladı

Taş Kırma Ünitesi Hizmete BaşladıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde taş kırma ünitesi hizmet

Ekonomi Şurasında Aksaray’ın Talepleri Dile Getirildi

Ekonomi Şurasında Aksaray’ın Talepleri Dile GetirildiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,

Et ve Süt Satışlarından Kesilen Mera Fonu Kesintisi Kaldırıldı

Et ve Süt Satışlarından Kesilen Mera Fonu Kesintisi KaldırıldıAksaray Ticaret Borsası girişimleri sonucunda Mera Fonu kesintisi 18.01.2019 Tarih

RastgeleSeçilen İçerik
Merkez parti Aksaray

07 Mayıs 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN