Dr. Ömer Akel İstanbul’dan Milletvekili Aday Adayı Oldu

Ana Sayfa » Haberler » Dr. Ömer Akel İstanbul’dan Milletvekili Aday Adayı Oldu
07 Mayıs 2018 - 17:06 | 1.160 kez okunmuş
Dr. Ömer Akel İstanbul’dan Milletvekili Aday Adayı Oldu

Dr. Ömer Akel İstanbul’dan Milletvekili Aday Adayı Oldu. 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde aslen Aksaraylı olan ve İstanbul 1. Bölgeden CHP milletvekili aday adayı olan Dr. Ömer Akel 1986 yılında Aksaray’da doğdu. İlkokulu Cumhuriyet İlkokulu’nda, ortaokulu Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nin ortaokul kısmında, liseyi Aksaray Fen Lisesi’nde okudu. Türkiye 2002.si olarak kazandığı İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nden 2011 yılında, Türkiye 2.si olarak kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden de 2015 yılında mezun oldu. Ardından Türkiye 96.sı olarak kazandığı Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne kaydoldu. İlk yüksek lisansını tıp hukuku alanında İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde tamamlayan Dr. Ömer Akel halen ikinci yüksek lisansı olan özel hukuk alanında Marmara Üniversitesi’ndeki öğrenimine devam ediyor.

Aksaray’da toplam 3 yılda boyunca Gülağaç Devlet Hastanesi, Güzelyurt Devlet Hastanesi ve Ağaçören Devlet Hastanesi’nde acil hekimi olarak çalışan Dr. Ömer Akel, Eskil ilçesinde de Sağlık Grup Başkanlığı görevinde bulundu. İş hukuku, tıp ve sağlık hukuku alanlarındaki akademik çalışmalarını sürdüren Dr. Ömer Akel, 2.5 yıldır İstanbul’da özel bir sektörde işyeri hekimliği yapıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

KÖY-ET firmasından açıklama

KÖY-ET firmasından açıklamaKÖY ET Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş; KÖY-ET olarak 8 yıllık bir geçmişe

Süleyman Soylu Aksaray’da

Süleyman Soylu Aksaray’daSüleyman Soylu Aksaray’da, AK Parti Aksaray milletvekilleri İlknur İnceöz

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza Atacağız

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza AtacağızTOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu, seçimlerin ardından ilk aylık toplantısını

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN