Dev Firmalarda İş ve Staj İmkanı

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Dev Firmalarda İş ve Staj İmkanı
02 Ekim 2017 - 14:15 | 136 kez okunmuş
Dev Firmalarda İş ve Staj İmkanı

Büyük firmalarla iş görüşmesi, staj ve iş imkânı, destek programları, girişimcilik kursları, konferansları ve çalıştayları program boyunca gerçekleşecektir.

Ayrıca Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında istihdamın enleri töreni gerçekleşecektir. Tören kapsamında en fazla kadın, en fazla engelli, en fazla istihdam başta olmak üzere çeşitli kategorilerde firmalara plaketleri takdim edilecektir.

Protokol konuşmalarının yanı sıra Kişisel Gelişim Uzmanı Hakan MENGÜÇ tarafından söyleşi gerçekleştirilecektir.

DEV FİRMALARDA İŞ VE STAJ İMKANI

Programın 2. Günü olan 10 Ekim 2017 tarihinde 9. ve 12. sınıflara yönelik üst düzey yöneticiler tarafından öğrencilerimize meslek tanıtım günleri gerçekleşecektir. Bu kapsamda çeşitli meslek ve branşlarda öğrencilerimizin merak ettikleri hususlar ile birlikte iş arama becerileri sunumu gerçekleşecektir.

Programda büyük firma ve işletmeler Özel sektör ve başarı yakalayan kurumlar stantları ile yer alacak olup ayrıca Brisa, Mercedes, Doğuş, Sütaş, Altuntaş, Ağaçlı ve Colin’s gibi Aksaray’ımızın dev markaların insan kaynakları müdürleri ve yöneticileri tarafından iş arayan işveren buluşması gerçekleşecektir. Bu kapsamda şirketlerinin istihdam ve staj politikaları masaya yatırılacaktır.

Program ile öğrencilerin gelecekteki meslek seçiminin önemi öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre meslek seçmenin sosyal hayata etkisi, kişilik ile meslek seçimi arasındaki uyumun önemi, mesleklerin gerektirdiği yetenekler çalışma ortamı ve koşulları meslekte ilerleme ve mesleğin getirdiği yaşam kalitesi ile ilgili olarak öğrencilerimize bilgi verilecektir.

MESLEK TANITIMI VE İŞ ARAMA BECERİLERİ

Öğrencilerimizin meslek seçimi ile ilgili merak ettikleri konular hakkında iş ve meslek danışmanları tarafından soruları cevaplandırılacaktır.

İŞKUR’un düzenlediği kariyer ve istihdam günlerinde işveren firmaların insan kaynakları temsilcileri ile iş arayanların bir araya gelmeleri sağlanıyor. Yüzlerce firmanın stant açarak katılacağı etkinlikte yüz yüze görüşme fırsatı ile meslek tanıtımı iş görüşmesi gibi konular görüşülecektir.

Aksaray Üniversitesi konferans salonunda 9 ve 10 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan KARİYER günleri 2 gün sürecektir. Programın açılış merasimi 9 Ekim Pazartesi saat 09:30’da gerçekleşecektir. Program ücretsiz olup ayrıca Aksaray Belediyesi tarafından Aksaray Lisesi önünden ücretsiz otobüs kaldırılacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdi

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdiAksaray’ımızın her türlü problemlerini ve çözüm yollarını mecliste ilgili

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer Kazanıyor

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer KazanıyorAksaray Ticaret Borsası Lisanslı depolarına ürün alımına başladı. Çifçiler

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değil

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değilAKSARAY AMATÖR,SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞI VE DOĞA KORUMA DERNEĞİ (AKSOBDER)kuruldu. Başkan

RastgeleSeçilen İçerik
Arden Copy Center

24 Haziran 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN