Çocuklar için trafik eğitimi koridoru oluşturuldu

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Çocuklar için trafik eğitimi koridoru oluşturuldu
14 Kasım 2018 - 16:03 | 20 kez okunmuş
Çocuklar için trafik eğitimi koridoru oluşturuldu

Çocuklarda trafik bilincinin oluşturulması, trafikte uyulması gereken kuralların öğretilmesinin amaçlandığı ‘Trafik Eğitim Koridoru’ Hacı Mustafa Demir İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törenle açıldı.

Açılış Törenine Aksaray Valisi Ali Mantı, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, Kamu Kurumları Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Okul öğrencileri Valimiz Ali Mantı’ya ‘Hoş geldiniz’ diyerek çiçek takdim etti. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ törende yaptığı konuşmasında; Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) ‘Bir Çocuk Bir Dünya’ projesi kapsamında ‘Trafik Eğitim Koridoru’nun oluşturulduğunu söyledi.

Karabağ; proje amacının elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Hacı Mustafa Demir İlkokulu öğrencisi Alperen Döşlü’nün anısını yaşatmak, trafik ve kuralları hakkında çocuklarda farkındalık oluşturup, bu konuda alınacak tedbirleri çocuklara öğretmek olduğunu belirtti.

Karabağ konuşmasında; 200 öğrencinin eğitim gördüğü 1.sınıf öğrencilerinin koridorunun gerçek bir trafik akışının olduğu izlenimi veren, 80 metrekare 3 boyutlu resimler barındıran, epoksi zemin üzerinde ve duvarlarda bulunan trafik kuralları görsellerinden oluştuğunu ifade etti.

Trafik Eğitimi Koridoru Valimiz Ali Mantı, kazada hayatını kaybeden Alperen Döşlü’nün ailesi, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal tarafından kurdele kesimi yapılarak açıldı.

Valimiz Ali Mantı Trafik Eğitim Koridorunu öğrencilerle birlikte gezdi. Çocukların Güvenli Oyun Alanları, Güvenli Okul Yolu, Trafik Işıkları, Emniyet Kemeri, Üst Geçit Kullanma, Trafik işaretleri ve Trafik Kurallarını eğlendirerek öğretecek ‘Trafik Eğitim Koridoru’nun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik
Yıldızları Giydir

14 Nisan 2013

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN