Çin’deki üretimi Aksaray’da yapmak istiyor

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Çin’deki üretimi Aksaray’da yapmak istiyor
12 Nisan 2018 - 18:47 | 291 kez okunmuş
Çin’deki üretimi Aksaray’da yapmak istiyor

Elektrikli araç üreticisi HUNCAR Çin’deki üretimi Aksaray’da yapmak istiyor.

Malaklı Grup bünyesinde elektrikli araç üretimi yapan firma Huncar marka ismiyle Çin’de üretilen elektrikli otomobilleri Aksaray’da üretmek istiyor.

Firma sahibi Ekrem Üçkulak Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti. Vali Pekmez Valilik makamında kabul ettiği Üçkulak’tan Hüncar elektrikli araçlar hakkında bilgi aldı. Dizaynını kendilerinin yaptığı Çin’de üretilen araçların Aksaray’da üretilmesi için yatırım araştırması yaptıklarını anlatan Üçkulak, sıfır emisyonlu araçların dünyada giderek yaygınlaştığını bu alanda üretimini Çin’de yaptırdıkları 6 farklı araç modelinin bulunduğunu söyledi.

Dizayn çalışmalarını kendilerinin yaptığı otomobil modellerinden Aksaray ve Selçuklu adlarını taşıyan modellerin Aksaray’da satışa sunulduğunu kaydeden Üçkulak; 100-150 kişinin istihdamının öngörüldüğü bir yatırım düşündüklerini Çin’de yapılan üretimin Aksaray’da devam etmesini istediklerini söyledi.

Vali Aykut Pekmez ziyareti nedeniyle firma sahibi Üçkulak’a teşekkür ederek; elektrikli araçların üretim ve kullanımının dünya genelinde arttığını bu konuda Aksaray’da yapılacak bir yatırımın büyük önem taşıyacağını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldiGenel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi.

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye BaşlandıAksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İlk İmplantlar Cerrahi Olarak

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü OlduArda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu. 2008 yılından itibaren Enerya’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN