Çiftçinin Bankalara Olan Kredi Borcunun Faizini Sileceğiz

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Çiftçinin Bankalara Olan Kredi Borcunun Faizini Sileceğiz
09 Haziran 2018 - 15:28 | 57 kez okunmuş
Çiftçinin Bankalara Olan Kredi Borcunun Faizini Sileceğiz

CHP Aksaray Milletvekili adayları Ali Abbas Ertürk, Ramazan Fidan , Pelinsu Yıldırım , Merkez İlçe Başkanı Nazife Aslan Küçük, Taşpınar Belediye Başkanı Cihan Yüksel, eski İl Başkanlarından Doğan Koşar ve parti yöneticileri İncesu Köyümüzde çiftçilerimizle bir araya geldiler.

CHP Aksaray Milletvekili adayları Ali Abbas Ertürk, Ramazan Fidan , Pelinsu Yıldırım, Çiftçilerin en büyük gider kalemlerinden olan Mazot giderinin düşürülmesi için, çiftçilerimize mazotu 3 TL’ ye vereceğiz ve çiftçilerimiz daha düşük maliyetle daha karlı üretim yapmalarını sağlayarak üzerlerindeki borç yükünü azaltacağız.

ÇİFTÇİNİN BANKALARA OLAN KREDİ BORCUNUN FAİZİNİ SİLECEĞİZ.

CHP Milletvekili adayları, 2002 yılında çiftçilerin bankalara 4 milyar lira kredi borcu varken, 2017 yılında 83 milyar liraya yükseldiğini , bu süreçte çiftçi sayısının ise 2,1 milyona düştüğünü, diğer borçları da kattığımızda toplamda çiftçinin borcu 2002 yılından bu yana yaklaşık 25 kat artarak 100 milyar liraya ulaştığını vurguladılar.

Borç yükü altında ezilen çiftçilerimizin banka borçlarının faizlerini sileceğiz. Çiftçilerimizin borç yükünü azaltarak rahat bir nefes almalarını sağlayacağız”dediler.

CHP Aksaray Milletvekili Adayı Pelinsu Yıldırım

SORUNU OLAN ESNAF KALMAYACAK

Esnaf bakanlığı kuracağız, esnafımızın bütün sorunlarını çözeceğiz.

CHP Aksaray Milletvekili Adayı Pelinsu Yıldırım, İl Başkanı Ramazan Koçak ve parti yöneticileri Eski Sanayi Caddesi ve Atatürk Bulvarında yaptıkları çalışmada esnaflarımızın sorunlarını dinleyip, çözüm önerilerini paylaştılar.

Esnafımız büyük alışveriş merkezlerinin gölgesinde yaşam mücadelesi veriyor diyen CHP Aksaray Milletvekili Adayı Pelinsu Yıldırım, Esnaflara yönelik projeleri hakkında açıklamada bulundu. CHP adayı Pelinsu Yıldırım, Her gün daha da kötüye giden piyasa koşularında esnafımız için hızlı ve kalıcı çözümleri üreteceğiz. 24 Hazirandan sonra siftahsız kapatan esnafımız kalmayacak. Esnafımızın en büyük yüklerinden olan kira stopajını kaldıracağız. Biz esnafımızın kendi dükkanına sahip olmasını istiyoruz. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasına olanak sağlayacağız” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Temayülünde Nutku Akın’a ilgi

Ak Parti Temayülünde Nutku Akın’a ilgi18 Kasım 2019 Pazar günü Aksaray Ak Parti temayülünde aday adayı olan Nutku

Bilgi ve Birikim Sahibi Olmak Zorundayız

Bilgi ve Birikim Sahibi Olmak ZorundayızAK Parti’nin milletin teveccühü ile girdiği her seçimde birinci çıktığını

Aksaray’da 81 Eski Hükümlü ve Engelli Kendi İşinin Patronu Oldu

Aksaray’da 81 Eski Hükümlü ve Engelli Kendi İşinin Patronu OlduAksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ; Cumhurbaşkanımız

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN