CHP İl Başkanı Koçak; Türk Polis Teşkilatımızın gününü kutluyorum

Ana Sayfa » Haberler » CHP İl Başkanı Koçak; Türk Polis Teşkilatımızın gününü kutluyorum
09 Nisan 2018 - 13:44 | 72 kez okunmuş
CHP İl Başkanı Koçak; Türk Polis Teşkilatımızın gününü kutluyorum

CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak; Demokratik düzen içinde, kanun hâkimiyetinin sağlanması ve korunması, yurt içinde huzur ve nizamın temini, vatandaşların can, mal ve ırz güvenliğinin sağlanması ve korunması, suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, sanıkların yakalanarak adalete teslim edilmesi görevlerini yerine getiren ve 10 Nisan 1845’de İstanbul’da “POLİS” adıyla kurulan Emniyet Teşkilatımız o günden beri faaliyet göstermektedir.

Ülkemizde bu önemli teşkilatın yıllardır süregelen birçok sorunu vardır. Bunlardan en önemlisi özlük haklarını içeren ek gösterge sorunudur. 1995 yılında çıkartılan bir kanunla TSK personelinin ek gösterge sorunu çözülmüş, astsubayların öğrenim durumuna bakılmaksızın ek göstergeleri 3600’e çıkartılmıştır. Jandarma ve polis teşkilatımız muadil teşkilatlardır. Eşit görevler yaptıkları aşikârdır. O halde özellikle emekli aylıklarında 600TL’ye varan bir fark vardır. Bu adaletsizliğin giderilmesi için partimiz Anayasa Mahkemesine meseleyi taşımış, ancak dava ret edilmiştir.

Polis’in diğer bir sorunu ise fazla mesai ve yaptığı durumlarda karşılığını alamamasıdır. Olağanüstü durumlarda çalışma düzeni 12/12 sitemine geçirilmekte bazen bu durum aylarca sürmektedir. Bu itibarla devletin mihenk taşı olan Polis Teşkilatına hep birlikte sahip çıkmalıyız.

Önderimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Polis Teşkilatının önemini şu sözlerle vurgulamıştır. “Herkes biliyor ki ve bilmelidir ki; Polis ve Jandarma kuvvetleri vatandaşlara huzur ve sükûn temin eden Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullandığı bir kalkandır. Binaenaleyh Cumhuriyet kanunlarına memleketimizin huzur ve asayişine karşı gelebilecek ve vatandaşların hürriyetine tecavüz edebilecek her şerrin kafası behemehâl bu kalkana çarpmalı ve parçalanmalıdır. “

Ülkemizde gece gündüz demeden çalışan, huzurun, güvenliğin, adaletin sağlanmasında görev alan bu uğurda şehit olan emniyet mensuplarını saygı ve minnetle anıyor, halen görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın gününü kutluyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 Yıl

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 YılKurulduğu günden buyana 5 genel, 4 de yerel seçim kazanan AK Parti, 3 referandum

Berat Kandilinde Süt Dağıtıldı

Berat Kandilinde Süt DağıtıldıTarım ve Orman Bakanlığının Türkiye genelinde Ramazan ayının müjdecisi olan

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 68 Aksaray Belediyespor oyuncuları ile

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN