Bu Dava Hepimizin

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Bu Dava Hepimizin
04 Ocak 2019 - 13:50 | 53 kez okunmuş
Bu Dava Hepimizin

AK Parti’nin Aksaray’da kuruluşundan bugüne görev yapan İl Başkanları ve İl Yönetim Kurulu üyeleri tanışma toplantısında bir araya geldi. Adeta vefa toplantısı şeklinde geçen buluşmada, yapılacaklar ve yapılması gerekenler istişare edildi. Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Hepimiz, bu büyük davanın birer ferdiyiz. Teşkilatlarda bugün için görevimiz sona erdi diye kenara çekilmek yok. Şehrimizi, partimizi ve davamızı yine hep beraber daha ilerilere taşıyacağız” dedi.

Parti binasında düzenlenen istişare toplantısına AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanvekili Süleyman Canbulut, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, yönetim kurulu üyeleri ile partinin kuruluşundan bu yana görev yapan il başkanları ve yöneticileri katıldı.

Eski ve yeni il yönetim kurulu üyelerinin fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda yapılan değerlendirmelerde ağırlıklı olarak seçim sürecinin önemine değinildi. Aksaray’da bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde en iyi neticeyi almak için yapılması gereken çalışmalar masaya yatırıldı.

Teşkilatlardaki tüm görevlerin gelip geçici olduğunun altını çizen İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Bu büyük davanın bayrağını sizlerden teslim aldık. Bizler de buralarda emanetçiyiz günü geldiğinde bizden sonraki arkadaşlarımıza emaneti devredeceğiz. Yani görevler gelip geçicidir. Sizlerin tecrübe ve bilgilerinizden her zaman faydalanmayı sürdüreceğiz. Hep beraber bu güzel şehrin daha başarılı, güçlü ve ileride olabilmesi için çalışacağız. Yani görev süreniz şu an için bitti diye kenara çekilmek yok. Partimizi, davamızı ve şehrimizi birlikte yapacağımız çalışmalarla güzel işlere imza atmak istiyoruz inşallah” ifadelerini kullandı.

AK Parti’de görev almış yönetimi ağaç ile özetleyen Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise, “Ağacın dallarına yön vermek için bazen budanır. Yeni gelen dallar daha gür ve güçlü çıkar. Bizim aday değişikliği, başkan değişikliği, kadro değişikliği de o büyüyen ağaç gibidir. Ama bir şeyi unutmamak lazım. Ağaç dalı ile büyür. Ağacı ağaç yapan dallarıdır, gövdesidir, yapraklarıdır, toprağıdır. Hem kökü vardır, hem gövdesi vardır hem de gök yüzünde göğü vardır. Sizler bu teşkilatın köküsünüz. Evren kardeşimiz de bu ağacın artık bir parçası. Sizden aldığı güçle göğe doruğu yükselecek. Bu birlikte olacak. Ağaç dalı ile gürleyecek.” dedi.

Birçok seçim ve referandum yaşadığını dile getiren Aydoğdu, “Daha önceki gösterdiğimiz başarıların üstüne çıkmak zorundayız. Bu kolay değil. Biz 17 senedir iktidarız. 17 sende Cumhuriyetin ilk yıllarındaki ile kıyaslanabilecek ölçüde toplumda değişiklikler yaptık, atılımlar yaptık. Türkiye’yi Milli İrade yolunda, Milletimizin Demokrasileşmesi yolunda, Milletin kendi mütekkaratına hakimiyet kurduk. Elhamdülillah buda bizim eserimiz. Bugün vatandaşlarımız açık açık fikirlerini bizlere söylüyorsa o bizim inşa ettiğimiz bir güven. Türkiye’de ve Aksaray’da siyasi atmosferi değerlendirdiğimizde muhalefet partiler dahi kabul etti ki Türkiye’nin istikbali, kaderi, sahibi AK Parti’dir. Türkiye AK Parti demektir. Hatta bütün dünyada ki Müslüman ülkelerin kaderi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye’nin bahtı ile bir şekilde artık ilişkili” açıklamasında bulundu.

Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer ise, “Bugün burada benden çok daha kıdemli ve değerli arkadaşlarımız var. Yereldeki siyasetin nabzını tutan ve bu süreçleri yakından takip eden sizlerin fikir ve önerileri kutlu yolumuza ışık tutacaktır. Tecrübelerinizle, bilgi ve birikimlerinizle ilimizdeki hemşehrilerimizin beklentileri nelerdir, nasıl ve ne yöntemlerle karşılanır bunlara ilişkin çözümleri sizlerle üreteceğiz. Şuan halkımızın istek ve önerilerini dinleyip çözümü konusunda not alıyoruz. Aksaray ölçeğindeki bir belediyenin yapabileceği ve hayata geçirebileceği ne varsa hayata geçireceğiz. Tabi bunları yaparken bu işlerin merkezinde yer alan Ankara’daki bürokratlarımızla, milletvekillerimizle her zaman iletişim halinde olacağız. Yerelde önceki İl Başkanlarımızla, Merkez İlçe Başkanlarımızla, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımızla hep birlikte el ele, gönül gönüle bu süreci birlikte geçireceğiz.” diye konuştu.

Eski ve yeni il yönetim kurulu üyeleri, teşkilattaki görevleri ve çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişi ile istişarelerde bulundu.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdi

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdiAksaray’ımızın her türlü problemlerini ve çözüm yollarını mecliste ilgili

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer Kazanıyor

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer KazanıyorAksaray Ticaret Borsası Lisanslı depolarına ürün alımına başladı. Çifçiler

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değil

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değilAKSARAY AMATÖR,SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞI VE DOĞA KORUMA DERNEĞİ (AKSOBDER)kuruldu. Başkan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN