SON DAKİKA

Başkan Yazgı’dan Kadın Aktivite Merkezi Müjdesi

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Başkan Yazgı’dan Kadın Aktivite Merkezi Müjdesi
09 Mayıs 2015 - 14:33 | 13.625 kez okunmuş
Başkan Yazgı’dan Kadın Aktivite Merkezi Müjdesi

Aksaray Belediyesi’nin kadınlara yönelik faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursu’nda (AKMEK) 7 branşta eğitimlerini tamamlayan 132 Kursiyere düzenlenen törenle birlikte sertifikaları verildi. Törene katılan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, açılan karma kurslar sayesinde erkeklerinde Akmek kurslarına katıldığını, sosyal tesiste şuan 650 kursiyerin eğitim aldığını bildirdi. Başkan Yazgı, ayrıca Kadın Aktivite Merkezi projesinde sona gelindiğinin müjdesini verdi.

Aksaray Belediyesi hizmete sunduğu projelerde engelliler, yaşlılar kadın ve çocuklar için her zaman pozitif ayırımcılığı gözetiyor. Bunların arasında son olarak kadınlar için yaptığı hizmetler arasında yer alan Akmek kursları yer alıyor. Mevcut Akmek Hizmet binasında açılan kurslara yoğun ilgi karşısında Aksaray Belediyesi yeni branşta yeni kurslar açtı. Bu kapsamda da Akmek kadın aktivite merkezinde 9 Şubat 2015’den bu yana yeni branşlarla birlikte toplamda 19 adet kurs açıldı. Diğer bir yandan adese alışveriş merkezi içinde Belediye tarafından açılan Sanat Atölyesiyle bu ürünleri teşhir ve satışını yapmaya başladı.

Son olarak Akmek’te Giyim, çini işletmeciliği, kurdele nakışı, tel kırma, kâğıt rölyef, porselen boyama, çeyiz ürünleri hazırlama branşlarında eğitimlerini tamamlayan 132 kursiyere için sertifika töreni düzenlendi. Akmek merkez binasındaki törene Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Başkan Yazgı, sertifika almaya hak kazanan hanımları tebrik etti ve konu ile ilgili yaptığı açıklamada “132 kursiyere eğitimleri başarı ile tamamladı. Kendilerini tebrik ediyorum. Bizler her alanda hanımlara hizmet sunmaya amaçlıyoruz. Hanımlar için kurduğumuz Sanat atölyesinde sizlerin yaptığı eserleri teşhir ediyor ve satışını yapıyoruz. Ve buradan elde edilen gelirle aile bütçesine katkı da bulunmasını sağlıyoruz. Sadece hanımların değil erkeklerin kursa katılma noktasında istekleri oldu. Buna bağlı olarak karma kurslar açtık. Bazı beylerde eşleriyle gelip kurslara katılmaya başladılar. Biz her kesime her noktaya ulaşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Şubat ayında itibaren yeni kurslar açıldığını belirten Başkan Yazgı, “Yeni kurslar açmaya devam ediyoruz. Bu dönem için örneğin moda tasarımı ile giyim üzerine bir kurs açtık. Yine stilist, ahşap oyma, kokulu sabun, yağlı boyama, resim ilk defa açılan kurslar arasında. Bugün itibarıyla Akmek bünyesinde 650 kursiyer var. Merkeze uzak mahallelerde Akmek kursları açılması konusunda talepler var. Biz bunları değerlendiriyoruz. Önümüzdeki senelerde belli noktalarda Akmek atölyeleri kurmayı düşünüyoruz” dedi.

Başkan Yazgı, Azmi Milli projesi ile kadın aktivite merkezi konusunda bilgi aktararak “Kadınlarımız için Kadın Aktivite Merkezi kurma düşüncemiz vardı biliyorsunuz. İçinde spor salonu, saunası, hamamı, toplantı alanı olan bir kompleks olacak. Projesi tamamlandı. İhale hazırlıkları başladı. İnşallah seçimden önce temelini atarız diye düşünüyorum. İnşallah birkaç sene de tamamlanarak sizlerin hizmetine sunacağız” dedi.

Akmek’te çocuklu anneler için özel bir alan oluşturuldu. Anneler açılan kurslarda katılırken çocukları da kendileri için hazırlanan oyun odası hoşça vakit geçirebilecekler. Sertifika almaya hak kazanan 132 kursiyere belgeleri teslim eden Başkan Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve bayan Belediye Meclis üyeleri Çocuk Oyun Odasını ziyareti etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi Dağıtıldı

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi DağıtıldıYeşil Aksaray slogan ile yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşlara ücretsiz

3 Aylık Ücret Desteği

3 Aylık Ücret DesteğiŞubat, Mart ve Nisan’daki işe alımlarda 3 ay boyunca ücret prim ve verginin

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray15 Temmuz Milli İrade Meydanında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Orman İşletme

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN