SON DAKİKA

Başkan Karatay, ‘Gençlerimize Güveniyoruz, Gençlerimiz Geleceğimiz’

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Başkan Karatay, ‘Gençlerimize Güveniyoruz, Gençlerimiz Geleceğimiz’
16 Mart 2017 - 9:09 | 55 kez okunmuş
Başkan Karatay, ‘Gençlerimize Güveniyoruz, Gençlerimiz Geleceğimiz’

Gençlik Merkezinde genç öğrencilerle buluşan Başkan Karatay, “Biz, gençlerimize güveniyoruz. Çünkü biliyoruz ki, Cumhuriyetimizin geleceği gençlerimize emanet, Biliyoruz ki, gençlerimiz bizim geleceğimiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Aksaray Gençlik Merkezi Genç Gönüllüler topluluğuyla buluştu. Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaya çok sayıda genç öğrenci katıldı. Öğrencilerle sohbet eden AK Parti Heyeti, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında bilgiler verdi.

Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Türkiye’nin yeni anayasa ve beraberinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ihtiyacı olduğunu belirterek, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun bu nedenle çok büyük önem taşıdığını söyledi. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye için son derece önemli olduğunu aktaran Başkan Karatay, öğrencilere 18 maddeyi bir bir anlattı.

Yapılan konuşmanın ardından söz alan öğrenciler, yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında merak edilen ve kafalarına takılan sorular yöneltti. Tüm soruları tek tek cevaplayan Başkan Karatay ise öğrencilerden destek istedi.

Özellikle yeni anayasa değişikliğinin 3’üncü maddesinde yer alan milletvekili seçilebilme yaşının 25’ten 18’e indirilmesi konusunda bilgiler veren Başkan Karatay, “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Gençlerimizin siyasette daha fazla görev alabilmesi, daha fazla sorumluluk üstlenmesini istiyoruz. Siyasetin gençleşmesini, eğitimli, donanımlı gençlerimizin ülke meselelerinde söz sahibi olmasını hedefliyoruz. Seçilme yaşını 30’dan 25’e indirerek ilk adımı atmıştık. Şimdi seçme ve seçilme yaşını eşitliyor 18yapıyoruz. 18-24 yaş arasındaki gençlerimiz, siyasette görev alabilecek, söz sahibi olabilecek. Biz, gençlerimize güveniyoruz. Çünkü biliyoruz ki, Cumhuriyetimizin geleceği gençlerimize emanet.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

TAPDK 2020 Yılı Satış Belgesi  Süre Uzatım İşlemlerine İlişkin Duyuru

TAPDK 2020 Yılı Satış Belgesi Süre Uzatım İşlemlerine İlişkin DuyuruAksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Dede Özkaraca, üyelerin satış

Şehitlerimizin ‘Şehadet Beratları’ Ailelerine Takdim Edildi

Şehitlerimizin ‘Şehadet Beratları’ Ailelerine Takdim Edildi3 Şubat 2020 tarihinde Suriye’nin İdlib bölgesinde Suriye Rejimi ordusunun topçu

ASÜ’ye Dair İstatiski Veriler Açıklandı

ASÜ’ye Dair İstatiski Veriler AçıklandıAksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün 2019-2020

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN