Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı
13 Aralık 2017 - 13:41 | 82 kez okunmuş
Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı

İspanya Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen Erasmus+ KA201 Stratejik Ortaklıklar kapsamında Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ortağı olduğu “Music for Peace” (Barış için Müzik) projemizin açılış toplantısı İspanya’da gerçekleştirildi.
Barışa atılacak adımda müziğin öneminin ön plana çıkartıldığı projede İspanya, İtalya ve Türkiye’den proje ekiplerinin; iki yıl boyunca barış temasının müzik derslerine entegrasyonu ve müfredat geliştirme konularında çalışmalar yapması planlanmaktadır.
Yapılacak çalışmalar ve proje etkinlikleri sonucunda ortak ülkelerin kendi kültürlerinde savaş ve barış temasını işleyeceği bestelerin yer alacağı bir müzikal CD ve bu müzikal eserlerin sınıf içi etkinliklerinin yer alacağı proje çıktıları hazırlanacaktır.
Proje sayesinde özellikle savaş ve buna bağlı mülteci hassasiyetine sahip ülkelerde yaşayan gençlerin savaşa ve sonuçlarına dair bir öngörü oluşturması amaçlanmaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Başkan Altınsoy, Tarım ve Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

Başkan Altınsoy, Tarım ve Ticaret Merkezini Ziyaret EttiAK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, beraberindeki İl Başkan Yardımcıları

Mesleki Yeterlilik Sınavlarının İlk Ayağı Tamamlandı

Mesleki Yeterlilik Sınavlarının İlk Ayağı TamamlandıGÖKTAŞ “ÜYELERİMİZ İÇİN HER FEDAKARLIĞI YAPTIK” Türkiye Odalar ve Borsalar

Kist Hidatik Hastalığından Korunun!

Kist Hidatik Hastalığından Korunun!Kist Hidatik Hastalığından Korunun! Kistik ekinokkozis, ülkemizde, özellikle

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN