Dolar : Alış : 3.7967 / Satış : 3.8036
Euro : Alış : 4.6385 / Satış : 4.6469

Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı
13 Aralık 2017 - 13:41 | 52 kez okunmuş
Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı

İspanya Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen Erasmus+ KA201 Stratejik Ortaklıklar kapsamında Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ortağı olduğu “Music for Peace” (Barış için Müzik) projemizin açılış toplantısı İspanya’da gerçekleştirildi.
Barışa atılacak adımda müziğin öneminin ön plana çıkartıldığı projede İspanya, İtalya ve Türkiye’den proje ekiplerinin; iki yıl boyunca barış temasının müzik derslerine entegrasyonu ve müfredat geliştirme konularında çalışmalar yapması planlanmaktadır.
Yapılacak çalışmalar ve proje etkinlikleri sonucunda ortak ülkelerin kendi kültürlerinde savaş ve barış temasını işleyeceği bestelerin yer alacağı bir müzikal CD ve bu müzikal eserlerin sınıf içi etkinliklerinin yer alacağı proje çıktıları hazırlanacaktır.
Proje sayesinde özellikle savaş ve buna bağlı mülteci hassasiyetine sahip ülkelerde yaşayan gençlerin savaşa ve sonuçlarına dair bir öngörü oluşturması amaçlanmaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdı

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdıAk Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ak Parti 6. Olağan İl Kongresinin ardından

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye EttiVali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam Ediyor

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam EdiyorTürkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray olimpik yüzme havuzunda başladı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN