ATSO’dan Marka, Patent Anlaşması

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » ATSO’dan Marka, Patent Anlaşması
17 Ocak 2018 - 15:02 | 86 kez okunmuş
ATSO’dan Marka, Patent Anlaşması

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Destek Patent A.Ş arasında ATSO üyelerine yönelik anlaşma imzalandı.

ATSO Başkanı Koçaş tarafından yapılan açıklama da “Türk Patent Ve Marka Kurumu nezdinde Destek Paten A.Ş ile Odamız arasında imzalanan protokol kapsamında ATSO üyelerine yönelik olarak Marka Başvurusu, Tasarım Başvurusu, Patent/ Faydalı Model Başvuruları indirimli fiyat tablosu üzerinden yapılacaktır.

Bilindiği üzere Bilginin fikri, yeniliğin ekonomideki ağırlığı her geçen gün artmaktadır. Ülkemiz her alanda olduğu gibi, sınai mülkiyet alanında da büyümeye, gelişmeye, dünyada adından söz ettirmeye devam etmektedir. Dünya şu an da her alanda yeni fikirlerin ortaya çıktığı ülkelerin ve şehirlerin yarıştığı bir duruma gelmiştir. Yeni fikirlerin ve markaların ortaya çıkması ile birlikte kaydedilen gelişmenin temel göstergesi olan marka ve patent başvuru sayıları da düzenli bir şekilde artmaktadır.

Türkiye Marka ve Patent alanında şu an Avrupa ülkeleri ile yarışmaktadır. Marka ve tasarım alanında daha başarılı sayılabiliriz. 2011 yılından bu zamana 100 binin üzerinde marka başvurusu ile sürekli olarak Avrupa’nın en fazla marka başvurusu yapan ülkesi durumunda bulunmaktadır. Türkiye en fazla tasarım başvurusu yapılan ülkeler sıralamasında Avrupa’da ikinci, dünyada ise dördüncü sırada yer almaktadır.

Ülkemiz genelinde sayılar çok iyi durumda iken maalesef İlimizdeki tescilli ve markalı ürün sayımız çok az sayıdadır. Bizler bu durumu ortadan kaldırmak adına Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak çeşitli alanda çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan birisi de Destek Paten A.Ş ile yapmış olduğumuz protokoldür. İnşallah yapılan bu protokol ile birlikte üyelerimiz başta olmak üzere ilimiz genelinde çok daha fazla Marka, Tescil başvurusu olacaktır. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evden Hırsızlık yapan 2 kişi yakalandı

Evden Hırsızlık yapan 2 kişi yakalandıAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinin ilimizde meydana gelen

Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı

Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladıAksaray’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1.Yarıyılını tamamlayan 83.352

Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız

Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağızVali Ali Mantı: “Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa

RastgeleSeçilen İçerik
Nokta Sürücü Kursu

19 Nisan 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN