ASÜ’nün Atıf Sayısı Yüzde 10 Arttı

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » ASÜ’nün Atıf Sayısı Yüzde 10 Arttı
25 Şubat 2019 - 11:18 | 25 kez okunmuş
ASÜ’nün Atıf Sayısı Yüzde 10 Arttı

URAP (University Ranking by Academic Performance), Webometrics, Nature İndex, SCIMAGO gibi, üniversitelerin akademik performanslarının somut göstergeleri olan platformlarda, Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) başarı grafiği giderek yükseliyor.

Dünya çapında 24 binden fazla yükseköğretim kurumunun web paylaşımlarını inceleyerek bir sıralama ortaya koyan ve dünyanın en kapsamlı sıralama sistemlerinden biri olan Webometrics, 2019 Ocak sonuçlarını yayınladı. ASÜ, dünya çapında 2 bin 784, ülke çapında ise 70’inci sırada yer aldı. ASÜ’nün, açıklanan bu sonuçlara göre kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında ilk üçte olduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Ayrıca Webometrics, yine aynı dönem için, Google Akademik veri tabanı kullanarak, akademik çalışmaların kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biri olan üniversitelerin atıf sayıları da değerlendirdi. Üniversitemizin atıf sayısı 2018 Temmuz ayına göre yüzde 10 daha artarak 11 bin 93’e ulaştı” dedi.

Rektör Şahin, akademik alanda elde edilen bu başarının akademisyenlerin üstün gayretiyle elde edildiğini vurgulayarak, “Çalışmalara katkı sunan tüm hocalarımıza teşekküre diyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN