SON DAKİKA

Asgari Ücreti 2.200 TL Yapacağız

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Asgari Ücreti 2.200 TL Yapacağız
08 Haziran 2018 - 13:31 | 135 kez okunmuş
Asgari Ücreti 2.200 TL Yapacağız

CHP Aksaray Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk, İl Başkanı Ramazan Koçak ve yöneticileri Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcılarla ve işçilerle bir araya geldiler. CHP Milletvekili adayı Ertürk OSB’de işçilerle bir araya geldi. Ertürk, yaptığı ziyarette, “Asgari ücretten vergi alamayacağız ve asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacağız” dedi.

YATIRIMCIYA GÜVEN VAAT ETTİK

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk’ün gündeminde işçiler ve asgari ücret vardı. Ertürk Organize Sanayi Bölgesinde yaptığı fabrika ziyaretinde işçilerle bir araya geldi. Ertürk burada yaptığı konuşmada, “Yatırımcının sorunlarını, işçilerimizin sorunlarını dinledik. Ekonomide yaşanan durgunluk, belirsizlik, kurlarda yaşanan dalgalanma yatırımcının tüm planlarını bozmuş durumda. Değil 1 yıl sonrasını, 1 gün sonrasını bile göremez durumda olan yatırımcılara güven vaadettik.” dedi.

ASGARİ ÜCRET CHP SAYESİNDE YÜKSELDİ

“İşçilerimiz çok zor koşullarda rızklarını çıkarmaya çalışıyorlar” diyen CHP Aksaray Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk, “Onların daha rahat koşullarda yaşamaları için asgari ücreti 2.200 TL yapacağız. Asgari ücret 1500 lira olacak dediğimiz de karşı gelen hükümet sonradan asgari ücreti 1500 lira yapmıştı. Bugün asgari ücret 1600 liradır ve muhalefette iken sözünü tutan parti CHP’dir. CHP’nin iktidara geldiğini düşünürsek, halkımızın her türlü sorunu çözüme kavuşacaktır” dedi.

VATANDAŞ DEĞİL DEVLET KEMER SIKACAK

Ertürk konuşmasında, “Ekonomi ile ilgili vaadlerimizi yerine getirmek için, ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için geçmiş dönemlerde olduğu gibi vatandaşlar değil, devlet kemer sıkacak. Devletteki lüksü, israfı, şatafatı bitireceğiz.” dedi.

EMEKLİLERE BİR MAAŞ İKRAMİYE VERECEĞİZ

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında bir maaş ikramiye vereceklerini söyleyen CHP Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk, “İkramiye o zaman asgari ücret ne ise o miktarda olacak.” dedi. Ertürk, bugün emekliye ödenen emekli ikramiyesinin ise bin lira verileceği söylenmesine rağmen bazı emeklilere 750 lira bayram ikramiyesinin verildiğini sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu Ak Parti İl Genel Meclisi 1-MEHMET TÜZÜN 2-ABDİ OKUR 3-VEYSEL YILDIZ 4-FERHAN

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli olduSIRA NO ADI SOYADI ÖĞRENİM DURUMU MESLEK GÖREVİ ÖZHAN TÜREMİŞ LİSANS JEOLOJİ

MHP Meclis Üyeleri Belli oldu

MHP Meclis Üyeleri Belli olduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Teşkilatları olarak; İl Başkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN