Almanya’daki Aksaraylı Firmalara Ziyaret

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Almanya’daki Aksaraylı Firmalara Ziyaret
06 Nisan 2019 - 10:38 | 23 kez okunmuş
Almanya’daki Aksaraylı Firmalara Ziyaret

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak ve Yönetim Kurulu Üyesi Ediz Çınar, Almanya’nın Solingen ve Köln Kentinde faaliyet gösteren Aksaraylı iş adamlarını ziyaret etti.

Aksaraylı vatandaşlarımızın Almanya’da sektörlerinde başarı yazdıklarını ve onlarca Türk vatandaşımıza istihdam olanağı sağladıklarını belirten, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ediz Çınar, yaptığı açıklamada; “Dünya’da en çok Türk Kardeşimizin bulunduğu ülke konumunda olan ve aynı zamanda da en çok Aksaraylı hemşerimizin yaşadığı ülkesi Almanya’da, 2 Aksaraylı kardeşimizin kurduğu firmaları ziyaret ederek hasbihal ederken, Ülkedeki ticaret ve alanlarındaki sektör başarılarını dinleme imkânı bulduk.

Almanya gibi ticaretin en fazla ve yoğun olduğu ülkede, öyle güzel çalışmalar yapıldığını gördük ki firmalarımız ile gurur duyduk. Yaklaşık olarak 15 yıldır özel sektörde faaliyet gösteren firmalarımız bölgelerinde de bilinen ve en fazla tercih edilen markalar olmuşlardır.

Bir hemşerimiz, Oto Alım ve Satım işinde marka olarak Türk kardeşlerimizi Almanya’nın Solingen kentinde açtıkları firma ile çalıştırmaktadır. Köln Kentinde ise Nakliye ve Lojistik üzerine marka olan diğer Aksaraylı kardeşlerimizin açtığı firma ise onlarca kişiye iş imkânı sağlamıştır.

Almanya’da Türk kardeşlerimizin özelliklede Aksaraylı hemşerilerimizin birbirlerine olan bağlılığın neticesinde ticaretlerinde büyük atılımlar yapabildiklerine şahit olduk. Ülkemizin şu an içinde bulundu ekonomi göz önüne alırsak üretim ve birlikteliğin olması ile bu durumların son bulacağı kanaatindeyiz.

İnşallah Avrupa’da birçok hemşerimiz daha çok yatırım sahibi olabilirler. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak kendilerini Aksaray’a yatırım yapmaları noktasında çağrıda bulunduk inşallah onlarda ilerleyen dönemlerde Aksaray’a yatırım yapacaklardır” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde2019 yılı Temmuz ayı il İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali

Motorlarla Ses Terörü

Motorlarla Ses TerörüSes Kirliliği yaratan motorlulular, bu yarattıkları ses kirliliği ile özellikle

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu Yapıldı

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu YapıldıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilk daha yaşandı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN