Aktürk’ün, Kızılay Haftası Mesajı

Ana Sayfa » Haberler » Aktürk’ün, Kızılay Haftası Mesajı
30 Ekim 2018 - 12:02 | 21 kez okunmuş
Aktürk’ün, Kızılay Haftası Mesajı

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türk Kızılay’ının tarihten bugüne sürdürülen dayanışma kültürünün ve vakıf geleneğinin en anlamlı oluşumlarından biri olduğunu aktaran Başkan Aktürk, ırk, din, dil gözetmeksizin dünyanın farklı coğrafyalarındaki afetzedelerin, muhtaçların, yoksulların yardımına koşan Türk Kızılay’ın, Türk milletinin vicdanını ve hoşgörüsünü hakkıyla temsil ettiğine işaret etti.

Türk Kızılay’ın dünyanın bütün kıtalarında aktif görev üstlendiğini belirten Başkan Aktürk, “Tüm operasyonlarında ihtiyaç sahiplerinin ve korunmasız insanların yüzünü güldürürken özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınır tanımayan faaliyetleriyle gurur verici başarılara imza atmaktadır. Olağanüstü zamanlarda olduğu kadar olağan zamanlarda da insanımızın yardımseverliğini, hoşgörüsünü, dayanışma arzusunu bütün dünyaya gösteren Kızılay, küresel barış ve dayanışmanın gelişmesine de önemli katkılarda bulunmaktadır.

Bu inançla Kızılay Haftası’nı kutluyor, dünyanın dört bir yanında büyük bir özveriyle çalışan Türk Kızılay’ı gönüllülerine teşekkürlerimi sunuyor, Tüm hemşerilerimizi 15 Temmuz Milli İrade Meydanımızdaki, Kızılay’a ait kan bağış aracında hayat kurtarmak adına kan bağışı yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 Yıl

Milletin Desteğiyle Zafer Dolu 17 YılKurulduğu günden buyana 5 genel, 4 de yerel seçim kazanan AK Parti, 3 referandum

Berat Kandilinde Süt Dağıtıldı

Berat Kandilinde Süt DağıtıldıTarım ve Orman Bakanlığının Türkiye genelinde Ramazan ayının müjdecisi olan

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”

Başkan Dinçer “Aksaray sporumuzun Yanındayım”Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 68 Aksaray Belediyespor oyuncuları ile

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN