Dolar : Alış : 3.8277 / Satış : 3.8346
Euro : Alış : 4.5086 / Satış : 4.5167

Aktürk, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aktürk, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
05 Aralık 2017 - 14:28 | 28 kez okunmuş
Aktürk, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Aktürk; “5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 1926 yılında Türk Medeni Kanunu ile aile ve sosyal çevrede birey olarak yerini alan Türk kadını 5 Aralık 1934 tarihinde Anayasa ve seçim kanununda yapılan değişiklikle kazanılan seçme ve seçilme hakkı ile bugün bulunduğu noktada ve görevde toplumun her alanında temsil edilen kadınların, Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınmasının temelinde yer aldığını kaydetti.
Çağdaş ve demokratik bir toplum için kadınlarımızın toplumsal alanda güçlendirilmeleri gerekir. Günümüzde bir toplumun medeniyet düzeyi o toplumun insanlara, özellikle de kadınlara verdiği önemle değerlendirilmektedir. Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günüdür.
AK Parti kadroları olarak, güçlü toplum hedefimiz için kadınların haklarını, refahını vazgeçilmez gördük. Bu anlayışla kadınlarımızla ilgili büyük reformlar gerçekleştirdik. Bu kapsamda kanunlarımızda önemli değişiklikler yaptık, toplumsal farkındalığı arttırmak adına birçok projeye ve kampanyaya imza attık. Kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılığı Anayasal güvence altına aldık. Kadınların bireysel ve toplumsal olarak daha da güçlenmeleri, karar alma mekanizmalarındaki etkinliklerinin artırılması, daha kaliteli eğitim olanaklarına sahip olmaları, iş gücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılarak istihdamlarının artırılması, sosyal güvencelerinin sağlanması ve kadın girişimci sayısının artırılması temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Kadınlarımızla ilgili hayata geçirilen politikalar ve başlatılan çalışmalar da devam edecektir.
Kadına seçme ve seçilme hakkı tanıyarak, kadını önemseyen, siyasal ve toplumsal yaşamda etkin kılan bir anlayışa sahip toplumun bireyi olmaktan duyduğum gururla ‘Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi Konferansı gerçekleşti

Girişimcilik ve Üretim Ekonomisi Konferansı gerçekleştiKaradeniz Teknik Üniversitesi İktisat Girişimcilik ve Kamu Yönetimi kulüpleri

Aksaray POMEM’de mezuniyet töreni

Aksaray POMEM’de mezuniyet töreniAksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden (POMEM) mezun

Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı

Barış İçin Müzik Erasmus+ Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldıİspanya Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen Erasmus+ KA201 Stratejik Ortaklıklar

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN